Nowe Centrum Medyczne w sercu osiedla akademickiego UŁ

Centrum Medyczne VITAPLUS znajduje się w budynku przy ul. Lumumby 14. W oficjalnym otwarciu ośrodka uczestniczyły władze Uniwersytetu Łódzkiego. Centrum ma być miejscem z łatwym dostępem do wykwalifikowanej kadry medycznej zarówno dla studentów, jak i pracowników Uniwersytetu Łódzkiego.

Po krótkim przywitaniu dr Piotr Rościszewski, współwłaściciel Centrum, oprowadził gości po wyremontowanej części budynku, przybliżył zakres udzielanych świadczeń medycznych, a także przedstawił kadrę lekarską, która dba o zdrowie pacjentów w VITAPLUS. W otwarciu uczestniczyli: rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Elżbieta Żądzińska, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia prof. Robert Zakrzewski, kanclerz UŁ Kamilla Szcześniak, kanclerz UŁ Jan Rydz, kanclerz UŁ dr Jarosław Grabarczyk oraz dyrektor Centrum Zarządzenia Majątkiem Lidia Kolbus i dyrektor Centrum Obsługi Spraw Społecznych i Socjalnych Studentów i Doktorantów Anna Felisiak.

zdjęcie w otwartym centrum medycznym kolejno prof. Robert Zakrzewski, dr Piotr Rościszewski, prof. Elżbieta Żądzińska, Kamilla Szcześniak, Jan Rydz, dr Jarosław Grabarczykod lewej: prof. Robert Zakrzewski, dr Piotr Rościszewski, prof. Elżbieta Żądzińska, Jan Rydz, Kamilla Szcześniak, dr Jarosław Grabarczyk

Wnętrza budynku zostały gruntownie wyremontowane i zmodernizowane, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i wyposażone w nowoczesny sprzęt. Dostępnych jest sześć gabinetów lekarskich i gabinet zabiegowy. Powstanie także część specjalistyczna z dziewięcioma gabinetami oraz część pediatryczna. Kolejnym etapem inwestycji będzie powstanie części do zabiegów fizjoterapii.

Koszt inwestycji na tę chwilę to już ponad 1 000 000 zł. Prace trwają, celem właścicieli jest stworzenie wielospecjalistycznej, nowoczesnej i profesjonalnej placówki medycznej, miejsca, w którym dba się o zdrowie społeczności akademickiej UŁ w oparciu o najnowsze standardy.

gabinet lekarski utrzymany w białym kolorze z żółtymi meblami

Na początek wprowadzono specjalny „pakiet powitalny” skierowany do pracowników i studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Każdy nowo zapisany pacjent otrzyma prezent w postaci bezpłatnego pakietu badań wraz z konsultacją wyników o wartości 199 zł (oferta trwa do 11 maja 2023 r.).

Do Centrum można zapisać się, składając w pełni darmową deklarację wyboru POZ. Można to zrobić zarówno poprzez Internetowe Konto Pacjenta (IKP), jak i osobiście w rejestracji.

Materiał: Centrum Medyczne VITAPLUS
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR, fot. Maciej Andrzejewski

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.