Podsumowanie 19th EkSoc International Summer School

W dniach 26.06 – 07.07.2023 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ odbyła się the 19th EkSoc International Summer School pod hasłem „Environmental aspects of global social and economic development”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu pn. Szkoła letnia nauk społecznych.

W jej zajęciach wzięło udział 30 wykładowców i ponad 150 studentów z 14 uniwersytetów, z 6 krajów (z Brazylii, Ekwadoru, Turcji, Iraku, Ukrainy oraz z Polski). 130 studentów stacjonarnych (w tym 15 z UŁ) i 10 studentów online (w tym jedna osoba z UŁ) zdało egzamin końcowy i uzyskało certyfikat ukończenia szkoły letniej.

The 19th EkSoc International Summer School to nie tylko 48 godzin wykładów, ale także wydarzenia towarzyszące – wycieczka po Łodzi, koncert fortepianowy w Pałacu Biedermanna, wspólny grill. Była to także fantastyczna okazja do zawarcia nowych przyjaźni, poznania obcych kultur, rozwijania znajomości języka angielskiego w praktyce. Studenci z zagranicy poznawali Łódź – jej mieszkańców i kulturę, zapoznali się także z ofertą Uniwersytetu Łódzkiego i są nią zainteresowani. Wykładowcy mieli okazję do zawarcia nowych kontaktów oraz do licznych dyskusji naukowych. Closing Ceremony, która odbyła się ostatniego dnia wydarzenia, była pełna ciepłych słów, emocji i wzruszeń.

Projekt Szkoła letnia nauk społecznych realizowany jest w ramach programu SPINAKER – intensywne międzynarodowe programy kształcenia współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów”.

grafika promująca summer school 2023