Badania naukowców z Biobanku UŁ w National Geographic

“Jak fizycznie zmieniali się mieszkańcy dzisiejszej Polski na przestrzeni wieków? Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego tworzący internetowy Biobank sprawdzą to na podstawie szczegółowej analizy kilku tysięcy szkieletów, z których najstarszych datowany jest na ok. 4500 lat p.n.e.” Działania ekspertów z Pracowni Biobank Uniwersytetu Łódzkiego opisane są w serwisie National-Geographic.pl.

Pełny tekst “Co nam mówią stare cmentarzyska, czyli ile możemy dowiedzieć się na podstawie skanowania i analizy ludzkich szkieletów” znaleźć można w National Geographic Polska.

Można również posłuchać Podcastu z udziałem naukowców Uniwersytetu Łódzkiego - KLIKNIJ

Platforma informacyjna e-Czlowiek.pl

Biobank UŁ

Pracownia Biobank działająca przy Katedrze Biofizyki Molekularnej Uniwersytetu Łódzkiego, prowadzi liczne projekty naukowe i badawczo-rozwojowe w dziedzinie genetyki i biologii molekularnej, współpracuje ze środowiskami naukowymi w kraju i Europie oraz prowadzi badania na rzecz lokalnej społeczności. Popularyzuje również biobankowanie, zorganizowała m.in. akcje społeczne: Poznaj swoją pramatkę i Śliniak Łódzki