Kolekcjoner akcji - sukces Absolwenta VIP UŁ

Tomasz Stamirowski - Absolwent VIP UŁ, partner zarządzający funduszu Avallon, nie chciał "robić" na państwowym, wprawił się w restrukturyzacjach, a teraz w sercu Łodzi buduje silną instytucję finansową. W rozmowie z Pulsem Biznesu wspomina studia na UŁ i podkreśla swój silny związek z Łodzią. Jak mówi - nie trzeba mieć biura w warszawskim wieżowcu, żeby zarządzać w Polsce poważną instytucją finansową.

- W młodości zainteresowania miałem mocno humanistyczne, nawet maturę w 30. Liceum Ogólnokształcącym zdawałem z łaciny, co nieczęsto się zdarza. Interesowałem się językiem francuskim, więc złożyłem papiery na filologię francuską - egzaminy zdałem, ale się nie dostałem. Zmieniłem wtedy plany, przeczekałem rok, mocno wziąłem się za matematykę i zdałem egzamin na handel zagraniczny na Uniwersytecie Łódzkim. Był to chyba najbardziej prestiżowy kierunek na uczelni - wspomina Tomasz Stamirowski.

Zachęcamy do przeczytania całego artykułu - TUTAJ.

Tomasz Stamirowski - Partner Zarządzający Avallon Sp. z o.o., Ukończył Handel Zagraniczny na Uniwersytecie Łódzkim i Zarządzanie na Uniwersytecie w Grenoble, we Francji. Od roku 1995 związany z branżą private equity, był m.in. Wiceprezesem Zarządu Pekao Fundusz Kapitałowy. Posiada doświadczenie w restrukturyzacji zdobyte w Departamencie Restrukturyzacji PBG Bank S.A. Był członkiem zarządu firm produkcyjnych. Uczestniczył w radach nadzorczych wielu spółek, w tym giełdowych (między innymi: STOMIL SANOK, ZETKAMA, Bank BPH). Od roku 2001 związany z AVALLON, prowadził szereg projektów wykupów menedżerskich.

Program Absolwent VIP to autorska i innowacyjna inicjatywa Uniwersytetu Łódzkiego w ramach, której przewidziano m.in. projekt mentorski dla najzdolniejszych studentów UŁ, cykliczne spotkania i wykłady eksperckie Absolwentów VIP, a także wydarzenia specjalne, takie jak np. Światowy Zjazd Absolwentów w ramach obchodów 70-lecia Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas regularnie organizowanych spotkań zaproszeni wybitni absolwenci przyjmują z rąk Jego Magnificencji Rektora prestiżowy tytuł "Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego", a także - zamiast typowej statuetki - ceramiczne jabłko, mające symbolizować wspaniały owoc jaki wydała Uczelnia. Jabłko nawiązuje do owoców czyjegoś wysiłku i pracy. Jest owocem wiedzy, której zdobywanie rozpoczęło się na Uniwersytecie Łódzkim (Absolwent VIP).

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/