Nowości o dostępności w UŁ - Tłumacz MIGAM od stycznia 2024r.

UŁ otwiera się na osoby niedosłyszące i Głuche.

Uniwersytet Łódzki realizuje działania mające na celu likwidację barier w dostępie do kształcenia na poziomie wyższym dla osób z niepełnosprawnościami lub ze szczególnymi potrzebami, które nie tylko uczą się na naszej Uczelni, ale także są częścią społeczności UŁ.

Tym razem stawiamy na skuteczną komunikację z osobami niedosłyszącymi i Głuchymi.

Od stycznia 2024 r. w UŁ będzie dostępna usługa zdalnego tłumacza Polskiego Języka Migowego (PJM).

Usługa Tłumacza MIGAM pozwoli na natychmiastowe połączenia wideo z tłumaczem języka migowego z poziomu przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej lub dowolnego urządzenia wyposażonego w kamerę i z podłączeniem do Internetu.

Już wkrótce na stronie UŁ pojawi się widget, który będzie połączeniem do tłumacza PJM.

Zapraszamy pracowników UŁ na szkolenie z obsługi Tłumacza Migam!

• Termin: 18 grudnia 2023, godz. 10.00
  • Forma: On-line na platformie Google Meets

Link do zapisów: Szkolenie z obsługi Tłumacza Migam - zapisy.

Źródło: Migam.org

Materiał i realizacja: Zespół ACW UŁ