Poznajcie bliżej nowych Ambasadorów #UniLodz

Za nami pierwsze spotkanie z wybranymi na najbliższe miesiące Ambasadorami #UniLodz. Rektor UŁ prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska także znalazła chwilę, by powitać i poznać studentów, którzy biorą udział w trzeciej edycji programu. Ambasadorzy podczas rozmowy z Panią Rektor opowiadali o tym, co studiują i czym się interesują.

Rektor UŁ z Ambasadorami #UniLodz w trzeciej edycji programu

Przedstawiamy nową szóstkę Ambasadorów #UniLodz. Przez najbliższe miesiące będą informować naszą społeczność o ważnych i ciekawych inicjatywach. Poznajcie ich bliżej.  

Cześć! Nazywam się Ania Antczak i jestem studentką trzeciego roku ekonometrii i analityki danych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Pomimo mojego ścisłego kierunku studiów, uwielbiam również tematy artystyczne i te z bardziej kreatywnej dziedziny :) Rozpoczynając studia stwierdziłam, że fajnie byłoby zobaczyć, jak wygląda życie studenckie z różnych perspektyw. Dołączyłam do koła naukowego SKN Inwestor. Działam w nim już ponad dwa lata i obecnie jestem członkinią zarządu koła. Największymi projektami, które miałam okazję organizować były Zbudujmy Razem Serce we współpracy z WOŚP oraz stworzenie czasopisma naukowego Magazyn Deal. W wolnym czasie uwielbiam poznawać nowe miejsca, podróżować i spędzać przy tym czas z moimi najbliższymi. Chętnie podejmuję nowe wyzwania. Gdy coś sobie zaplanuję, dążę do wyznaczonego celu. 

Anna Antczak Ambasadorka #UniLodz w trzeciej edycji programu

Cześć, nazywam się Jurek Gałęziewski i jestem studentem trzeciego roku matematyki na Wydziale Matematyki i Informatyki. Ukończyłem technikum ekonomiczne w Skierniewicach, lecz od początku wiedziałem, że chcę zostać nauczycielem matematyki. Z tego powodu wybrałem specjalizację nauczycielską na moim kierunku, a studiowanie i odbyte do tej pory praktyki tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że właśnie tym chcę się w życiu zajmować. Jeśli chodzi o moje zainteresowania, to uwielbiam chodzić do teatru, szczególnie lubię musicale. W wolnych chwilach ogrywam też różne tytuły gier planszowych (które kolekcjonuję i uwielbiam), a także komputerowych, co czasem pokazuję na moim kanale na twitchu, o czym niektórzy mogą już wiedzieć. 

Jerzy Gałęziewski Ambasador #UniLodz w trzeciej edycji programu

Cześć, nazywam się Jula Szczecińska i jestem studentką II roku zarządzania zasobami ludzkimi. Należę do SKN Personalni działającego na Wydziale Zarządzania. Poza życiem uczelnianym hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz interesuję się neurodydaktyką. Kocham muzykę - z nią dzień nabiera barw. Ciekawi mnie świat tatuażu i piercingu. Jestem osobą odważną, otwartą na nowe znajomości oraz ciekawą świata, dlatego zgłosiłam się do programu Ambasador #UniLodz. 

Julia Szczecińska Ambasadorka #UniLodz w trzeciej edycji programu

Nazywam się Mateusz Pietras. Jestem absolwentem historii I stopnia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym i aktualnie studiuję media audiowizualne i kulturę cyfrową II stopnia na Wydziale Filologicznym. Od lat aktywnie działam w internecie i tworzę zróżnicowane treści cyfrowe. W ramach inicjatywy pod nazwą „Historię Tworzą Ludzie” zrealizowałem liczne materiały popularnonaukowe. Prowadzę również kilka mniejszych profili w mediach społecznościowych. Interesuję się historią - szczególnie średniowieczem, kulturą - zwłaszcza popularną i cyfrową oraz polityką. 

Mateusz Pietras Ambasador #UniLodz w trzeciej edycji programu

Cześć! Nazywam się Zosia Nyka i jestem studentką prawa. Angażuję się w życie mojego wydziału, a wieloletnia działalność w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa wiele mnie nauczyła, oraz zmotywowała do rozszerzenia działalności poza Wydziałem Prawa i Administracji. Mimo, że prawo należy do dość wymagających kierunków, to staram się działać również w innych obszarach, bo poza krążeniem między kodeksami, wiele krążę po świecie. Moją największą pasją są podróże, poznawanie nowych ludzi oraz ich kultur, co doskonale udało mi się połączyć podczas mojego rocznego wolontariatu w Grecji. Dodatkowo w ramach programu Erasmus+, wyjechałam na wymianę studencką do Hiszpanii, dzięki której wiem, jak to jest studiować na zagranicznej uczelni i postanowiłam dołączyć do ESNu, by pomagać przy organizacji wycieczek dla naszych zagranicznych kolegów. Kocham również pomagać innym, w szczególności czworonożnym przyjaciołom i jestem dumną mamą 4 psiaków. Na pewno nie boję się nowych wyzwań i z ogromną przyjemnością i dumą stanę się głosem studentek i studentów Uniwersytetu Łódzkiego. 

Zofia Nyka Ambasadorka #UniLodz w trzeciej edycji programu

Cześć! Nazywam się Karolina Kołacz i jestem studentką I roku dziennikarstwa międzynarodowego na Wydziale Filologicznym. Uwielbiam pracę w mediach, dlatego mój wybór padł właśnie na ten kierunek. Działanie z ludźmi jest moją ulubioną formą pracy. Od dłuższego już czasu to właśnie projekty społeczne i wolontariat pochłaniają mnie, tym samym dając mi szansę na samorozwój i ulepszanie swoich działań. Jestem uzależniona od robienia zdjęć. Fotografem zdecydowanie nie mogę się nazwać, jednak ogromną radość sprawia mi zamykanie w pewnego rodzaju bańce (jaką jest galeria) krótkich i ważnych momentów z mojego życia. Uwielbiam to, że posiadając masę zdjęć, zawsze mogę do nich wrócić i myślami jeszcze raz przenieść się do danej chwili. Wierzę, że projekt Ambasador #UniLodz będzie dla mnie niesamowitą przygodą. Nasz zespół jest zwarty i gotowy, by dla Was działać! 

Karolina Kołacz Ambasadorka #UniLodz w trzeciej edycji programu

Ambasador #UniLodz to program skierowany do studentów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy chcą brać czynny udział w życiu uczelni i wspierać ją w codziennej komunikacji ze społecznością akademicką. Jego uczestnicy mają szansę na ścisłą współpracę ze specjalistami ds. PR-u, marketingu i social mediów zatrudnianych przez największego łódzkiego pracodawcę.  

Gdzie spotkacie naszych ambasadorów? Wszędzie tam, gdzie będzie działo się coś ciekawego – na wydarzeniach, w mediach społecznościowych, czy przy interesujących inicjatywach.    

Tekst: Centrum Komunikacji i PR 
Zdjęcia: Bartosz Kałużny (CKiPR)