AMBASADOR #UNILODZ

Godło Polski
AMBASADOR #UNILODZ

AMBASADOR #UNILODZ

Witaj na stronie programu Ambasador #UniLodz – inicjatywy, dzięki której zacieśniamy więzi ze studentami i studentkami Uniwersytetu Łódzkiego!

Jak to się dzieje? To proste! Co roku nawiązujemy współpracę z grupą zaangażowanych, pomysłowych i przede wszystkim gotowych do działania osób, reprezentujących różne kierunki studiów i różne wydziały. Wspólnie bierzemy udział w uczelnianych projektach, wydarzeniach czy charytatywnych akcjach, ucząc się od siebie nawzajem.

Szóstka studentów, dwóch chłopaków, cztery dziewczyny stoją na tle drzwi drewnianych

Ambasadorzy trzeciej edycji programu Ambasador #UniLodz fot. Bartosz Kałużny

Z jednej strony wybrani do programu Ambasadorzy przekazują nam to, co dla studentów ciekawe i ważne, informując o studenckich pomysłach, sugestiach czy inicjatywach, z drugiej natomiast poznają uczelnię od kuchni, uczestnicząc w prowadzonych przez Centrum Komunikacji i PR działaniach i konsultacjach, dzięki którym Uniwersytet Łódzki staje się jeszcze bardziej dostępny dla studentów. Bywają też na różnego rodzaju wydarzeniach, pojawiają się w uczelnianych social mediach i angażują w rozmaite, marketingowe projekty.

Jeśli czujesz, że mógłbyś lub mogłabyś się w tym odnaleźć, czytaj dalej! 

AMBASADORZY TRZECIEJ EDYCJI PROGRAMU AMBASADOR #UNILODZ

Anna Antczak

Cześć! Nazywam się Ania Antczak i jestem studentką trzeciego roku Ekonometrii i Analityki Danych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Pomimo mojego ścisłego kierunku studiów, uwielbiam również rzeczy artystyczne i te z bardziej kreatywnej dziedziny :)

Jerzy Gałęziewski

Cześć, mam na imię Jurek i jestem studentem trzeciego roku matematyki na Wydziale Matematyki i Informatyki. Wybrałem specjalizację nauczycielską gdyż w przyszłości chcę zostać nauczycielem matematyki.

Karolina Kołacz

Mam na imię Karolina i jestem studentką I roku dziennikarstwa międzynarodowego. Uwielbiam działać z ludźmi, dla ludzi. Największą radość sprawiają mi widoczne efekty podejmowanej przeze mnie pracy.

Zofia Nyka

Cześć! Mam na imię Zosia i jestem studentką prawa. Poza krążeniem między kodeksami dużo krążę po świecie. Moją największą pasją są podróże, aktywne spędzanie czasu, poznawanie nowych ludzi oraz ich kultur.

Mateusz Pietras

Cześć, nazywam się Mateusz. Jestem absolwentem historii I stopnia i aktualnie studiuję

media audiowizualne i kulturę cyfrową drugiego stopnia. Od lat aktywnie działam w internecie i tworzę zróżnicowane treści cyfrowe.

Julia Szczecińska

Cześć, jestem Jula i jestem studentką II roku zarządzania zasobami ludzkimi. Poza życiem uczelnianym fascynuje się neurodydaktyką oraz hobbistycznie zajmuję się fotografią.

AMBASADORZY DRUGIEJ EDYCJI PROGRAMU AMBASADOR #UNILODZ

Stanisław Roszczyk

Cześć, mam na imię Stanisław i jestem studentem trzech wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Od dziecka fascynuje mnie życie miasta, dlatego co dzień odkrywam jego tajemnice na moich kierunkach studiów.

Aleksandra Kocik

Hej, jestem Ola, studiuję logopedię z audiologią. Jestem zakochana w poprawnej polszczyźnie, pięknej dykcji, czekoladzie i wolontariacie. Gdybym miała drugie imię, byłoby nim „zajęta”.

Mateusz Sobociński

Cześć, nazywam się Mateusz Sobociński. Jestem doktorantem Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych. Naukowo interesuję się funkcjonowaniem sektora publicznego. W wolnych chwilach uwielbiam żeglować oraz podróżować.

Natalia Kołodziejczak

Cześć, z tej strony Natalia, studentka I roku psychologii. Moja dusza to mieszanka artysty i sportowca, a dodatkowo pasjonuje mnie poznawanie procesów myślowych każdego z nas.

Mateusz Pietras

Cześć, nazywam się Mateusz i jestem studentem trzeciego roku historii. Interesuję się średniowiecznymi dziejami Cesarstwa Bizantyńskiego w okresie jego największej dominacji. W wolnych chwilach aktywnie udzielam się w intrenecie tworząc rozmaite treści popularnonaukowe i rozrywkowe.

Agata Becherka

Studia filologiczne uświadomiły mi, jak wiele narzędzi komunikacyjnych daje nam język. Chciałabym tę wiedzę wykorzystać i nieść w akademicki świat informacje, które pozwolą nam wszystkim na jeszcze bardziej owocny rozwój.

AMBASADORZY PIERWSZEJ EDYCJI PROGRAMU AMBASADOR #UNILODZ

Aga Becherka

Mam na imię Aga i jestem studentką II roku filologii polskiej. Naukowo interesuję się problematyką płci w języku i literaturze, polską literaturą współczesną i romantyczną.

Jarek Brodecki

Jestem studentem I roku biologii I stopnia, zafascynowanym polską, a szczególnie łódzką przyrodą. Dlatego większość wolnego czasu spędzam "w terenie" z aparatem i lornetką.

Kamila Samolej

Dzień dobry, cześć! Z tej strony Kamila. Humanista z powołania, łodzianin z wyboru, informatyk z przypadku. Lubię mieć wpływ na otoczenie, w którym żyje, a moim motorem napędowym jest przekuwanie narzekań w realne działania.

Mateusz Sobociński

Cześć, nazywam się Mateusz Sobociński i na co dzień studiuję na Wydziale Zarządzania – uczę się jak być dobrym prezydentem. Działalność publiczna to mój konik, który daje mi power do działania i motywuje do dalszego rozwoju.

Julia Gertner

Cześć, mam na imię Julia i jestem studentką trzeciego roku historii, zajmującą się badawczo historią mówioną oraz obecnością Polski w ONZ i NATO. Jestem człowiekiem-tornadem z milionem pomysłów na minutę.

Mateusz Skiba

Student prawa z lubością zgłębiającym społeczno-etyczne aspekty nauki. Wielki miłośnik sztuk pięknych, w jego przynajmniej mniemaniu.

ZOSTAŃ AMBASADOREM #UNILODZ

Jesteś otwarty na nowe przygody i wyzwania? Lubisz ludzi i bez trudu nawiązujesz nowe znajomości? Angażujesz się w życie swojego wydziału? Wszędzie cię pełno? A może na dodatek szukasz pierwszych zawodowych doświadczeń i dodatkowego źródła zarobków? Mamy coś w sam raz dla ciebie!

Dołącz do grona Ambasadorów #UniLodz – studentów, dzięki którym społeczność akademicka wie, co słychać na uczelni, poznaje ciekawe inicjatywy i buduje coraz silniejsze więzi.

Co przez to wszystko rozumiemy? Jeśli:

 • łatwo nawiązujesz kontakty i nie masz problemu z utrzymywaniem relacji
 • jesteś zdecydowany w działaniu
 • social media to twoje środowisko naturalne
 • komunikacja nie jest ci straszna, nawet jeśli polega na powiedzeniu czegoś do kamery
 • lubisz brać udział w dynamicznych projektach
 • jesteś terminowy i rzetelnie wykonujesz powierzone Ci zadania

… to mamy poczucie, graniczące z pewnością, że nadajesz się na Ambasadora #UniLodz!

CO OFERUJEMY W ZAMIAN ZA TWOJE ZAANGAŻOWANIE?

 • wynagrodzenie w wysokości 800 zł brutto miesięcznie
 • ciekawe doświadczenie przed startem w karierę, które będzie polegało na ścisłej współpracy z Centrum Komunikacji i PR Uniwersytetu Łódzkiego. Za jego sprawą poznasz uczelnię od kuchni, a dodatkowo dowiesz się, jak wygląda praca specjalistów ds. PR-u, social mediów i event managementu. 

JAKIE BĘDĄ TWOJE ZADANIA?

 • stały kontakt z Centrum Komunikacji i PR
 • przekazywanie informacji nt. ciekawych wydarzeń i inicjatyw (także tych studenckich!), które odbywają się w ramach uniwersytetu
 • dostarczanie zdjęć i nagrań z życia uczelni m.in. na potrzeby InstaStories, Instagram Reels, TikToka i Discorda
 • udział w wybranych działaniach koordynowanych przez Centrum Komunikacji i PR
 • docieranie do studentów, doktorantów czy wykładowców z ciekawymi pasjami, zainteresowaniami lub osiągnięciami
 • wsparcie w moderowaniu treści na serwerach UniLodz na Discordzie
 • zgłaszanie pomysłów / problemów, dzięki którym wizerunek Uniwersytetu Łódzkiego mógłby zyskać / ucierpieć
 • konsultowanie treści i materiałów kierowanych do kandydatów i studentów

To tak w skrócie. Przykładowe zadania rozpisaliśmy dokładnie w Regulaminie.

REKRUTACJA

Rekrutacja do programu Ambasador #UniLodz startuje wraz z początkiem każdego roku akademickiego. Jednak zanim zrobisz cokolwiek, przeczytaj Regulamin!

Jeśli twoje zgłoszenie przejdzie do kolejnego (i przy okazji, ostatniego) etapu rekrutacji, zaprosimy cię na rozmowę, dzięki której będziemy mogli lepiej się poznać i zorganizować próbne wystąpienie przed kamerą.
Czego możesz spodziewać się w trakcie spotkania rekrutacyjnego?Z chęcią dowiemy się, dlaczego jesteś idealnym kandydatem na Ambasadora #UniLodz. Na pewno zapytamy również:

 • o to z jakiego wydziału jesteś?

 • czy angażowałeś się wcześniej w jakieś studenckie projekty? Jeśli tak, to jakie?

Zobaczymy też, jak Ci idzie przed kamerą. Spokojnie, nie chodzi tu o skomplikowane występy czy konferansjerkę. 😉 W ramach programu Ambasador #UniLodz zależy nam na krótkich, luźnych formach typowych dla InstaStories czy TikToka. Chcemy zobaczyć, jak się w nich czujesz.

Także na spokojnie - zanim zacznie się twoja ambasadorska przygoda, dobrze cię do niej przygotujemy.

To jak, gotowy, by rzucić się w wir uniwersyteckiej akcji?