AMBASADOR #UNILODZ

Godło Polski
AMBASADOR #UNILODZ

AMBASADOR #UNILODZ

Jesteś otwarty na nowe przygody i wyzwania? Lubisz ludzi i bez trudu nawiązujesz nowe znajomości? Angażujesz się w życie swojego wydziału? Wszędzie cię pełno? A może na dodatek szukasz pierwszych zawodowych doświadczeń i dodatkowego źródła zarobków? Mamy coś w sam raz dla ciebie!

Dołącz do grona Ambasadorów #UniLodz – studentów, dzięki którym społeczność akademicka wie, co słychać na uczelni, poznaje ciekawe inicjatywy i buduje coraz silniejsze więzi. To tacy uniwersyteccy superbohaterowie – energiczni jak Flash, zaangażowani jak Kapitan Ameryka, dobrze poinformowani jak Oracle i pozytywnie nastawieni do świata jak Spider-Man. 

Co przez to wszystko rozumiemy? Jeśli:

 • łatwo nawiązujesz kontakty i nie masz problemu z utrzymywaniem relacji
 • jesteś zdecydowany w działaniu
 • social media to twoje środowisko naturalne
 • komunikacja nie jest ci straszna, nawet jeśli polega na powiedzeniu czegoś do kamery
 • lubisz brać udział w dynamicznych projektach

… to mamy poczucie, graniczące z pewnością, że nadajesz się na superbohatera ;) 

CO OFERUJEMY W ZAMIAN ZA TWOJE ZAANGAŻOWANIE?

 • wynagrodzenie w wysokości 800 zł brutto miesięcznie
 • możliwość zaliczenia nieobligatoryjnych praktyk poprzez udział w programie
 • ciekawe doświadczenie przed startem w karierę, które będzie polegało na ścisłej współpracy z uniwersyteckim Nickiem Fur… znaczy z Centrum Promocji UniLodz. Za jego sprawą poznasz uczelnię od kuchni, a dodatkowo dowiesz się, jak wygląda praca specjalistów ds. PR-u, social mediów i event managementu. 

JAKIE BĘDĄ TWOJE ZADANIA?

Na początek ratowanie świata zostawimy Supermanowi, także nie stresuj się. Mamy dla ciebie Pakiet Sidekicka, który m.in. obejmuje:

 • stały kontakt z Centrum Promocji UŁ
 • przekazywanie informacji nt. ciekawych wydarzeń i inicjatyw (także tych studenckich!), które odbywają się w ramach uniwersytetu
 • dostarczanie zdjęć i nagrań z życia uczelni m.in. na potrzeby InstaStories, Instagram Reels, TikToka i Discorda
 • udział w wybranych działaniach koordynowanych przez Centrum Promocji
 • docieranie do studentów, doktorantów czy wykładowców z ciekawymi pasjami, zainteresowaniami lub osiągnięciami
 • wsparcie w moderowaniu treści na serwerach UniLodz na Discordzie
 • zgłaszanie pomysłów / problemów, dzięki którym wizerunek Uniwersytetu Łódzkiego mógłby zyskać / ucierpieć

To tak w skrócie. Przykładowe zadania rozpisaliśmy dokładnie w Regulaminie.

REKRUTACJA

Rekrutacja do programu Ambasador #UniLodz startuje wraz z początkiem każdego roku akademickiego. Jednak zanim zrobisz cokolwiek, przeczytaj Regulamin! Jeśli po tym fakcie uznasz, że chcesz wziąć udział w naborze, wypełnij formularz zgłoszeniowy.
Jeśli twoje zgłoszenie przejdzie do kolejnego (i przy okazji, ostatniego) etapu rekrutacji, zaprosimy cię na rozmowę, dzięki której będziemy mogli lepiej się poznać i zorganizować próbne wystąpienie przed kamerą.
Czego możesz spodziewać się w trakcie spotkania rekrutacyjnego?Z chęcią dowiemy się, dlaczego jesteś idealnym kandydatem na Ambasadora #UniLodz. Na pewno zapytamy również:

 • o to z jakiego wydziału jesteś?
 • czy angażowałeś się wcześniej w jakieś studenckie projekty? Jeśli tak, to jakie?
 • o to z jakim superbohaterem najbardziej sie utożsamiasz i dlaczego?

Zobaczymy też, jak Ci idzie przed kamerą. Spokojnie, nie chodzi tu o skomplikowane występy czy konferansjerkę. 😉 W ramach programu Ambasador #UniLodz zależy nam na krótkich, luźnych formach typowych dla InstaStories czy TikToka. Chcemy zobaczyć, jak się w nich czujesz.

Także na spokojnie - zanim zacznie się twoja ambasadorska przygoda, dobrze cię do niej przygotujemy.

To jak, gotowy, by rzucić się w wir uniwersyteckiej akcji?
 

AMBASADORZY DRUGIEJ EDYCJI PROGRAMU AMBASADOR #UNILODZ

Stanisław Roszczyk

Cześć, mam na imię Stanisław i jestem studentem trzech wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Od dziecka fascynuje mnie życie miasta, dlatego co dzień odkrywam jego tajemnice na moich kierunkach studiów.

Aleksandra Kocik

Hej, jestem Ola, studiuję logopedię z audiologią. Jestem zakochana w poprawnej polszczyźnie, pięknej dykcji, czekoladzie i wolontariacie. Gdybym miała drugie imię, byłoby nim „zajęta”.

Mateusz Sobociński

Cześć, nazywam się Mateusz Sobociński. Jestem doktorantem Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych. Naukowo interesuję się funkcjonowaniem sektora publicznego. W wolnych chwilach uwielbiam żeglować oraz podróżować.

Natalia Kołodziejczak

Cześć, z tej strony Natalia, studentka I roku psychologii. Moja dusza to mieszanka artysty i sportowca, a dodatkowo pasjonuje mnie poznawanie procesów myślowych każdego z nas.

Mateusz Pietras

Cześć, nazywam się Mateusz i jestem studentem trzeciego roku historii. Interesuję się średniowiecznymi dziejami Cesarstwa Bizantyńskiego w okresie jego największej dominacji. W wolnych chwilach aktywnie udzielam się w intrenecie tworząc rozmaite treści popularnonaukowe i rozrywkowe.

Agata Becherka

Studia filologiczne uświadomiły mi, jak wiele narzędzi komunikacyjnych daje nam język. Chciałabym tę wiedzę wykorzystać i nieść w akademicki świat informacje, które pozwolą nam wszystkim na jeszcze bardziej owocny rozwój.

AMBASADORZY PIERWSZEJ EDYCJI PROGRAMU AMBASADOR #UNILODZ

Aga Becherka

Mam na imię Aga i jestem studentką II roku filologii polskiej. Naukowo interesuję się problematyką płci w języku i literaturze, polską literaturą współczesną i romantyczną.

Jarek Brodecki

Jestem studentem I roku biologii I stopnia, zafascynowanym polską, a szczególnie łódzką przyrodą. Dlatego większość wolnego czasu spędzam "w terenie" z aparatem i lornetką.

Kamila Samolej

Dzień dobry, cześć! Z tej strony Kamila. Humanista z powołania, łodzianin z wyboru, informatyk z przypadku. Lubię mieć wpływ na otoczenie, w którym żyje, a moim motorem napędowym jest przekuwanie narzekań w realne działania.

Mateusz Sobociński

Cześć, nazywam się Mateusz Sobociński i na co dzień studiuję na Wydziale Zarządzania – uczę się jak być dobrym prezydentem. Działalność publiczna to mój konik, który daje mi power do działania i motywuje do dalszego rozwoju.

Julia Gertner

Cześć, mam na imię Julia i jestem studentką trzeciego roku historii, zajmującą się badawczo historią mówioną oraz obecnością Polski w ONZ i NATO. Jestem człowiekiem-tornadem z milionem pomysłów na minutę.

Mateusz Skiba

Student prawa z lubością zgłębiającym społeczno-etyczne aspekty nauki. Wielki miłośnik sztuk pięknych, w jego przynajmniej mniemaniu.