Dziekanat to centrum zarządzania studenckim wszechświatem. To biuro, w którym załatwisz swoje studenckie sprawy. Zapewniamy Cię, zawitasz do niego wiele razy. Co możesz załatwić w Dziekanacie?


LEGITYMACJA STUDENCKA
Po rozpoczęciu studiów odbierzesz ją w Dziekanacie. Pamiętaj, że po każdym zaliczonym semestrze musisz ją tutaj “podbić” (żeby legitymacja była ważna, pracownicy Dziekanatu co semestr aktualizują legitymację specjalną, unikatową naklejką - liczba naklejek odpowiada liczbie ukończonych semestrów). Legitymacja studencka to jednocześnie Twoja karta biblioteczna i wejściówka do akademika. Żeby jeszcze bardziej ograniczyć zużycie plastiku, UŁ wszedł w porozumienie z łódzkim MPK (Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym) i dlatego legitymacja może Ci służyć jako bilet okresowy (w Łodzi mówimy na niego “migawka”). Więcej przeczytasz tu.
UWAGA: Na niektórych wydziałach Dziekanat nosi nazwę centrum lub Biura Obsługi Studenta.

DOKUMENTY
Złożysz tu też niejedno podanie. A podania mogą dotyczyć wielu spraw, m.in. przedłużenia sesji, urlopu dziekańskiego, przepisania oceny z przedmiotu realizowanego na innym kierunku, ustalenia indywidualnego toku studiów, zgubienia legitymacji lub egzaminu komisyjnego (trzymamy kciuki, żeby tych ostatnich było jak najmniej, a najlepiej – w ogóle!). A na zakończenie studiów załatwisz tu formalności związane z obroną pracy. Ale... wszystko w swoim czasie!