Prof. Goldstein w Komitecie Matematyki PAN

Prof. Stanisław Goldstein z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego został wybrany do Komitetu Matematyki Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023. Komitety Polskiej Akademii Nauk są krajową reprezentacją różnych środowisk i dyscyplin naukowych. Pełnią funkcje ciał doradczych i opiniodawczych. Gratulujemy!

Komitety PAN opracowują także stanowiska i ekspertyzy naukowe dla administracji państwowej, pomagają w rozwiązywaniu określonych kwestii naukowych. Opiniują akty normatywne dotyczące nauki, jej zastosowań oraz kształcenia. Zajmują się także upowszechnianiem i wprowadzaniem wyników badań, oraz wspierają rozwój poszczególnych dyscyplin. Komitet Matematyki został powołany w 1960 r.

Stanisław Jerzy Goldstein jest profesorem zwyczajnym na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ. Kieruje Katedrą Informatyki Stosowanej Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na analizie funkcjonalnej i informatyce.

Stypendysta Fundacji Alexandra von Humboldta w latach 1989-1990. Prodziekan ds Informatyki Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ w latach 2006-2012. W latach 2011-2019 Prezes Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Członek zespołów eksperckich powołanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w latach 2017-2019. 9 listopada 2018 otrzymał Odznakę "Za Zasługi dla Miasta Łodzi". Jest aktywnym działaczem społecznym, pełni funkcję prezesa łódzkiego stowarzyszenia Instytut Tolerancji.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Źródło: Wydział Matematyki i Informatyki UŁ