Prof. Bogusław Śliwerski w izraelsko-polskim zespole badaczy

Profesor Bogusław Śliwerski znalazł się w izraelsko-polskim zespole badaczy problematyki kształcenia nauczycieli do edukacji inkluzyjnej w szkolnictwie publicznym. Na początku lutego delegacja uczonych z czterech polskich uniwersytetów, w trakcie pobytu w Talpiot College Holon w Izraelu, wzięła aktywny udział w bilateralnej konferencji "Inclusion and Integration Israel-Poland”, która stanowiła podstawę do planowanych wspólnie badań naukowych w obu krajach.

Delegacja uczonych z czterech polskich uniwersytetów: Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (dr hab. Beata Jachimczak, Magdalena Olempska-Wysocka), Uniwersytetu Gdańskiego (prof. Amadeusz Krause), Uniwersytetu Łódzkiego (prof. Bogusław Śliwerski) i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dr hab. Sławomir Przybyliński).

Prof. Bogusław Śliwerski wygłosił referat pt. “Methodological approaches to the study of inclusion in Poland”. Goszczący delegację z Polski Prezydent Talpiot College Holon prof. Israel Rozenson, podzielił się w rozmowie poprzedzającej debatę naukową osobistą informacją o tym, że przyszedł na świat w Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej w Łodzi na ul. Sterlinga.

Wspólnie z dr Har-Zvi Shirley uzgodniono wstępne warunki do badań naukowych, które zostały zaplanowane na najbliższe dwa lata z udziałem pedagogów powyższych uczelni. O pobycie polskiej delegacji pisała stołeczna prasa.

strona z gazety izraelskiej

Materiał: Wydział Nauk o Wychowaniu

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.