Studenci Uniwersytetu Łódzkiego gotowi na Expo w Dubaju!

25 studentów Uniwersytetu Łódzkiego pojedzie po wakacjach na praktyki zawodowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Reprezentanci Uczelni podpisali umowy z Pawilonem Polski, będącym miejscem ich praktyk w Sekcji Polskiej Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju. Studenci #UniLodz spędzą w Dubaju łącznie pół roku, w dwóch turach, gdzie będą reprezentować nasz kraj. Finansowanie programu zapewniło Ministerstwo Edukacji i Nauki dotacją celową w wysokości ponad 600 000 złotych. Oprócz nich do Dubaju pojadą młodzi ludzie z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Grupy Uczelni Vistula.

Fot. UŁ

W uroczystości podpisywania umów w Sali Senatu UŁ wzięli udział Rektor Uniwersytetu Łódzkiego Pani Prof. Elżbieta Żądzińska, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. studentów Pan Dr Jakub Koper oraz Pani Marta Zielińska, Koordynatorka ds. Programów Promocji Regionalnej i współpracy z uczelniami Zespołu EXPO 2020 Dubai (Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.).

- Życzę Państwu udanego wyjazdu, wrócicie Państwo z wieloma doświadczeniami, które rozwiną Państwa na pewno w ramach osobistych zainteresowań, a możliwe, że pomogą ukierunkować również Państwa drogę zawodową. Bardzo dziękuję Ministerstwu Edukacji i Nauki oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu za wsparcie naszych zdolnych młodych ludzi. Inwestowanie w naszych studentów zawsze się opłaca, więc na pewno będą z tego same korzyści – powiedziała Rektor Elżbieta Żądzińska

- Zdobędziecie Państwo doświadczenie, które przyda się później, być może, do pracy w Polsce, a jeśli ruszycie Państwo gdzieś dalej, to będziecie Państwo reprezentować nasz kraj godnie na arenie międzynarodowej, gdziekolwiek się Państwo nie pojawicie. Targi Expo mają to do siebie, że każdy kraj chwali się tym, co ma najlepszego. My dzielimy się Państwem, jako tymi, którzy będą ambasadorami Polski – mówił dr Jakub Koper.

W grupie uczelni uczestniczących w przedsięwzięciu, to Uniwersytet Łódzki jako pierwszy zorganizował spotkanie informacyjne i przeprowadził rekrutację wewnętrzną. Również jako pierwszy sfinalizował formalności. W kilku etapach wyłoniona została 25-osobowa reprezentacja UŁ, która będzie bezpośrednio zaangażowana w obsługę gości podczas EXPO. Koordynatorem wszystkich działań jest dr Jakub Doński-Lesiuk z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, Ambasador EXPO 2020 Dubai z ramienia Uniwersytetu Łódzkiego.

- Walczymy o oczy całego świata. O to, by dostrzeżono Polskę. Dlatego na pierwszej linii chcemy właśnie postawić Państwa – osoby uśmiechnięte, kreatywne, piękne w swojej mądrości i bardzo inspirujące. Wiemy, że zabieramy do Dubaju i powierzamy bardzo odpowiedzialne zadanie grupie osób, które mają pełną świadomość skali wydarzenia – powiedziała Marta Zielińska.

EXPO w Dubaju będzie pierwszą Wystawą Światową zorganizowaną w kraju arabskim i według zapowiedzi organizatorów aspiruje do tego, by stać się największym tego typu show w historii. Zgodnie z decyzją Biura Wystaw Światowych, ze względu na pandemię COVID-19, Expo 2020 w Dubaju zostało przełożone o rok i odbędzie się między 1 października 2021 r. a 30 marca 2022 r. pod hasłem: Connecting Minds, Creating the Future - Łącząc umysły, tworzymy przyszłość.

Więcej informacji na stronie internetowej poświęconej udziałowi Polski w Wystawach Światowych: www.expo.gov.pl oraz w kanałach społecznościowych Poland at Expo: LinkedIn, Facebook, Twitter.

Źródło: Expo2020.Dubai
Redakcja: Centrum Promocji UŁ, Fot: Maciej Fornal, UŁ