Studentki Uniwersytetu Łódzkiego akademickimi wicemistrzyniami Polski!

Kinga Legieta i Patrycja Jundziłł po raz drugi na gdyńskiej plaży zdobyły srebrne medale.

Dla studentek UŁ tegoroczny finał zaczął się od wygranych trzech spotkań i pewnego awansu do najlepszej ósemki turnieju. Do tej części imprezy dostały się także obrończynie tytułu oraz pretendentki do tegorocznego tytułu mistrzowskiego - Marta Łodej i Agata Ceyenowa (UW Warszawa). I to właśnje w meczu z parą z UW nasze zawodniczki musiały uznać wyższość rywalek. Jednak na szczęście to nie był koniec marzeń o medale.

Po zwycięstwie nad parą z Politechniki Łódzkiej Patrycja i Kinga zameldowały się w półfinale. Tam czekały na nie obrończynie tytułu z zeszłego roku. Para UŁ bez straty seta i pewnej wygranej awansowała do finału.

Spotkanie finałowe pomiędzy UW a UŁ rozpoczęło się od zdobycia 2-punktowej przewagi przez parę z Warszawy. Nasze zawodniczki będące cały czas w kontrze starały się wyrównać stan rywalizacji, jednak to warszawianki wygrały seta 21:17.

W drugim secie po zaciętym początku i długich wymianach ponownie para UW uzyskała przewagę. Pomimo świetnych bloków łódzkiej drużyny to para Łodej Ceyenowa wygrała spotkanie 2:0.

Naszym siatkarkom należą się ogromne brawa i gratulacje za osiągnięty wyniki!

Tekst: Szymon Loba, AZS Uniwersytet Łódzki