Stypendia Młodzi w Łodzi i Nagroda Rektora UŁ

Kilkudziesięciu studentów Uniwersytetu Łódzkiego otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Łodzi oraz programów stypendialnych pracodawców w ramach programu Młodzi w Łodzi. Podczas gali zamykającej kolejną, dwunastą już edycję tego największego programu stypendialnego w Polsce, w Scenie Monopolis wręczono również Nagrodę Rektora UŁ. Przypadła zespołowi prof. Łukasza Półtoraka z Wydziału Chemii.

O stypendia Prezydenta Miasta Łodzi ubiegać się mogą osoby podejmujące studia na łódzkich uczelniach, będące laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych bądź tematycznych. W tym roku wśród nagrodzonych nimi studentów łódzkich uczelni znalazło się 23 z UŁ. Otrzymywać będą od 1200 do 1400 zł miesięcznie.

Lista wszystkich laureatów stypendiów Prezydenta Miasta Łodzi.

Stypendystka Młodzi w ŁodziStypendystka Dorota Kaczorowska z UŁ i wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik podczas Gali Młodzi w Łodzi.

Podczas gali najlepsi studenci wybranych przez pracodawców kierunków łódzkich uczelni uhonorowani zostali też stypendiami fundowanymi przez znane łódzkie firmy – partnerów programu Młodzi w Łodzi. Otrzymali też zwrot kosztów zakwaterowania w domu studenckim bądź finansowanie udziału w kursach językowych lub innych kursach podnoszących kompetencje.

Lista stypendystów łódzkich firm.

Stypendyści firmy ABBStudenci-stypendyści firmy ABB podczas gali w Monopolis.

Tradycyjnie już, podczas gali programu stypendialnego Młodzi w Łodzi, wręczono Nagrodę Rektora UŁ w wysokości 6 tys. zł w konkursie Mam Pomysł na Startup. Otrzymał ją zespół startupu eSens4YOU prof. Łukasza Półtoraka z Wydziału Chemii UŁ. Pracuje on nad czujnikami, które pozwalają na prostą analizę związków chemicznych o dużym znaczeniu społecznym np. Na wykrywanie związków narkotycznych.

Prof. Półtorak z Nagrodą Rektora UŁProf. Łukasz Półtorak z Nagrodą Rektora UŁ dla startupu eSens4YOU.

Wszystkim laureatom stypendiów i nagród w ramach programu Młodzi w Łodzi serdecznie gratulujemy!

Materiał i zdjęcia: Młodzi w Łodzi