UniLodz z perfekcyjną Kartą Erasmusa!

Uniwersytet Łódzki otrzymał maksymalną liczbę punktów za wniosek na nową Kartę Erasmusa. W konkursie organizowanym przez Komisję Europejską nasza uczelnia okazała się perfekcyjnie przygotowana do nowych zadań związanych z wymianą i współpracą międzynarodową. Erasmus Charter for Higher Education (ECHE) przyznana jest obecnie na lata 2021-2027. Zapraszamy do wyjazdów!

Rozwijamy współpracę międzynarodową!

Przyznana Karta pozwoli Uczelni ubiegać się w kolejnych latach o fundusze na wszelkie działania realizowane w nowej edycji Programu. Wśród nich znajdą się m.in. wyjazdy stypendialne studentów i pracowników, realizacja krótkoterminowej mobilności mieszanej (blended mobility), realizacja z uczelniami partnerskimi Blended Intensive Programmes, nowe możliwości dla doktorantów, udział w licznych projektach edukacyjnych, prowadzenie działań wzmacniających współpracę pomiędzy instytucjami szkolnictwa wyższego oraz możliwość przyjmowania w UŁ studentów i pracowników uczelni zagranicznych.

- To świetna wiadomość, że Uniwersytet Łódzki spełnia kryteria stawiane przez Komisję Europejską w maksymalnym możliwym stopniu. Pomimo niesprzyjających okoliczności, nie tylko nie rezygnujemy z wymiany studentów i pracowników, ale rozwijamy ją, szukając nowych możliwości. Karta Erasmus na najbliższe lata jest gwarancją ugruntowania wysokiej pozycji UŁ na arenie międzynarodowej, a jednocześnie zobowiązaniem do respektowania nowych zasad programu - mówi Prof. Łukasz Bogucki, Prorektor UŁ ds. współpracy z zagranicą.

Wniosek Uniwersytetu Łódzkiego był tak dobrze przygotowany, że Komisja Europejska przyznała UniLodz maksymalne 100 punktów. Próg w tym obszarze to 76 punktów. Uniwersytet Łódzki podjął się tym samym wdrażania zobowiązań wynikających z karty ECHE oraz przestrzegania nowych zasad Programu na lata 2021-2027 przygotowując uczelnianą Deklarację Polityki Erasmusa.

University Diversity!

Uniwersytet Łódzki jest jedną z największych polskich uczelni. Studiują tutaj obecnie mieszkańcy niemal 100 krajów. Różnorodność to nasza wielka siła. Również nasi pracownicy i studenci od lat korzystają z możliwości Erasmusa, rozwijają się dydaktycznie i naukowo, poznają świat i nowych ludzi. Tylko tak można budować dobrą naukę i uczelnię prawdziwie umiędzynarodowioną.

Dlatego od pierwszego dnia pobytu naszych zagranicznych studentów w Łodzi, staramy się, by czuli się tutaj komfortowo. Zapewniamy im podstawowe informacje, dobre warunki w akademikach i mnóstwo wsparcia ze strony naszego zespołu. Niektórzy z nich stają się nawet bohaterami naszych akcji i artykułów. Wszystko to w ramach naszej filozofii Uniwersytet Różnorodny - różnimy się od siebie wieloma rzeczami, ale podstawowe wartości, takie jak wolność, tolerancja i otwartość, zawsze są dla nas te same. Zapraszamy do studiowania na UniLodz!

Erasmus 2021-2027

Nowy Erasmus to kontynuacja obecnej perspektywy finansowej na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu na lata 2021-2027. Został stworzony z myślą o osobach z mniejszymi szansami, stanowi kluczowy instrument służący budowie europejskiego obszaru edukacji, wspieraniu realizacji europejskiej współpracy strategicznej w dziedzinie kształcenia i szkolenia. Opiera się też na zobowiązaniach uczelni do cyfryzacji procesów związanych z zarządzaniem mobilnością. Nowy program będzie nie tylko bardziej cyfrowy, ale również bardziej angażujący i otwarty dla studentów, innowacyjny i ekologiczny.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Źródło: BWZ UŁ