17 października, 2020 r.

Sukces UŁ na AMP w judo

Sukces UŁ na AMP w judo

fot. AZS Łódź

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w judo. Zawodnicy z Uniwersytetu Łódzkiego odnieśli ogromny sukces. W klasyfikacji Uniwersytetów studenci UŁ zdobyli złoty medal, natomiast w klasyfikacji generalnej UŁ zajął wysoką czwartą pozycję.


W zawodach wzięło udział blisko 200 studentów z 28 uczelni. W tym doborowym towarzystwie drużynę UŁ reprezentowało pięć zawodniczek i zawodników, wszyscy wywalczyli medale w klasyfikacji indywidualnej.


Srebrne medale zdobyli Partycja Skupień w kategorii wagowej - 52kg (Wydział Zarządzania), Magdalena Jarkowska -78 kg (Wydział Filologiczny), Bartosz Ponichtera - 81 kg (Wydział Nauk Geograficznych) oraz Mateusz Resztak - 100 kg (Wydział Prawa i Administracji). Brązowy medal w kategorii wagowej 63 kg zdobyła Anna Jagiełło – pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Trenerem mistrzowskiej drużyny judoków jest Leszek Piąstka (kierownik SWFiS UŁ).
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał: AZS Łódź

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość #ZainwestujWSiebie - szkolenia online dla studentów i absolwentów
Następna wiadomość Koszykarze UŁ akademickimi mistrzami Polski!