Prowadzenie badań naukowych w zakresie mikrobiologii molekularnej, ze szczególnym uwzględnieniem mikrobiomów żeńskiego układu rozrodczego i ich znaczenia klinicznego. Realizacja zajęć dydaktycznych na kierunkach Biologia, Mikrobiologia i Biologia i Biomedycyna cyfrowa. Udział w projektach badawczych oraz współpraca naukowa z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami badawczymi.
Jestem adiunktką w Katedrze Mikrobiologii Molekularnej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Stopień doktora nauk biologicznych uzyskałam w 2025 roku na podstawie badań nad mikrobiomem macicy i jego rolą w patogenezie raka endometrium.
Moje zainteresowania badawcze koncentrują się na mikrobiomie żeńskiego układu rozrodczego, a szczególnie na tym, w jaki sposób drobnoustroje zasiedlające macicę mogą wpływać na rozwój chorób nowotworowych. Swoje badania prowadzę na styku mikrobiologii molekularnej i bioinformatyki, łącząc pracę eksperymentalną z analizą danych biologicznych.
Prowadzę zajęcia dydaktyczne z biologii, mikrobiologii oraz biomedycyny cyfrowej i interesuję się zastosowaniem narzędzi sztucznej inteligencji w edukacji akademickiej. Prowadzę również komunikację naukową Katedry Mikrobiologii Molekularnej w mediach społecznościowych (LinkedIn, Instagram).
Banacha 12/16 (pokoje na II i III piętrze budynku A w części B (prawa strona)) pokój: 386 90-237 Łódź
ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź
NIP: 724 000 32 43
Adres do doręczeń elektronicznych (ADE): AE:PL-74796-17640-IHHIV-17
KONTAKT