PROFIL PRACOWNIKA: Witold Śmigielski

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

CZYM SIĘ ZAJMUJĘ

W swojej pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim analizom przemian umieralności i długości trwania życia zarówno w wymiarze populacyjnym, jak i poszczególnych grup zawodowych. Prowadzę badania nad długością trwania życia sportowców, a także realizuję nowatorski projekt poświęcony długości trwania życia elit i osób powszechnie znanych. W ramach dalszych badań naukowych zajmuję się demografią rodziny oraz zastosowaniem statystyki w naukach medycznych. Jestem autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym w większości w czasopismach o zasięgu międzynarodowym oraz jednej monografii autorskiej. Obecnie pracuję nad monografią na temat długości trwania życia w krajach słowiańskich.

BIOGRAM

Jestem adiunktem w Instytucie Statystki i Demografii Uniwersytetu Łódzkiego, statystykiem w Zakładzie Epidemiologii Instytutu Kardiologii w Warszawie oraz doradcą ds. badań rynkowych w firmie MedMedia Sp z o. o. W latach 2015 – 2016 pełniłem funkcję głównego analityka Polskich Badań Czytelnictwa w Warszawie. Prowadzę wykłady m.in. z Metodologii badań społecznych, Statystyki, Ewaluacji programów i projektów UE i Marketingu i reklamy we współczesnych mediach. Na swoim kanale na You Tubie prowadzę społecznie kurs online z zakresu wykonywania analiz statystycznych w pakiecie STATISTICA oraz w programie Excel hobbystycznie program autorski „W piątek wieczorową porą”: https://www.youtube.com/channel/UCvJ2tPSgtG6Ps4gfF. Z pozanaukowej, ale wciąż pedagogicznej, aktywności zawodowej jestem trenerem piłkarskim kategorii UEFA C w BVB Academy WBS Warsaw, gdzie pełnię także funkcję głównego analityka sportowego.


ZAINTERESOWANIA

Preferuję aktywny styl życia, oprócz funkcji trenerskiej jestem bramkarzem amatorskiej drużyny seniorów BVB Academy WBS Warsaw. Występowałem w amatorskich ligach piłkarskich oraz w Warszawskiej Lidze Oldboy’ów. Obecnierozpocząłem treningi z boksu tajskiego oraz przygotowuje się do biegu półmaratońskiego. Z poza sportowych zainteresowań lubię polskie filmy i seriale, powieści kryminalne oraz teatr.

OSIĄGNIECIA

Jestem dwóch monografii naukowych, tj. "Trwanie życia Polaków na tle innych krajów słowiańskich. Od epoki prehistorycznej po współczesność" oraz "Modele życia rodzinnego. Studium demograficzno-społeczne na przykładzie łódzkiej młodzieży akademickiej", a także współautorem kilkunastu publikacji naukowych w czasopismach z I oraz jednej monografii autorskiej (Łączna liczba punktów IF>100.0; RG Research Interest Score: 159,7, h-indeks: 7).

KONTAKT I DYŻURY

tel: 601-355-302

Rewolucji 1905r 41/43 pokój: A34 90-214 Łódź

Dyżury

czwartek: 13:15-14:45 pokój A34