Anna Kędziora-Szwagrzak

Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Veolia Energia Łódź S.A.

Ukończyła studia ekonomiczno-socjologiczne ze specjalnością finansową na Uniwersytecie Łódzkim. Od 1996 r. jest związana z łódzką energetyką. Pracę zaczynała w łódzkich elektrociepłowniach przechodząc przez kolejne szczeble w strukturze zawodowej i organizacyjnej Zespołu Elektrociepłowni w Łodzi, a obecnie Veolii Energii Łódź. Od 2011 roku pełniła funkcję Członka Zarządu, Dyrektora ds. finansowych, a od 2016 roku była Wiceprezesem Zarządu łódzkiej Veolii odpowiadając za cały obszar finansów w spółce. Od 2018 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego Veolii Energii Łódź.

Odpowiada za transformację energetyczną łódzkiego systemu ciepłowniczego w kierunku jego dekarbonizacji, a następnie osiągnięcia neutralności klimatycznej ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru biznesowego, interesów społecznych i środowiska naturalnego. Jako Prezes Veolii Energii Łódź, kontynuatora blisko 115-letniej historii łódzkiej energetyki, koncentruje się zarówno na rozwoju firmy w wymiarze technologicznym jak i organizacyjnym tak aby zapewnić efektywne jej funkcjonowanie w zmieniających się warunkach rynkowych.

Uczestniczyła w międzynarodowych programach rozwojowych kadry menedżerskiej grupy Veolia. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym i księgowym certyfikowanym przez Ministerstwo Finansów w Polsce.

Zasiada w radach nadzorczych polskich spółek branży energetycznej oraz Grupy Veolia w Polsce


Mentor w Projekcie mentorskim: edycja XI, 2023/2024

Miejsce spotkań: w miejscu uzgodnionym z Mentee;spotkania on-line; Łódź; w miejscu pracy Mentora

Liczba podopiecznych w tej edycji: 1

Język spotkań: polski

Obszar wsparcia mentee: pewność i wiara w siebie, realizacja celów, wyłonienie potrzeb, określenie celów, wsparcie kobiet