Jarosław Kroc

Prezes Zarządu Accenture Polska Sp. z o.o.

Od 2002 roku Jarosław Kroc jest Dyrektorem Zarządzającym i Prezesem polskiego oddziału Accenture, globalnej firmy świadczącej usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu.

Rozpoczął swoją karierę w Accenture w 1989 roku (wtedy jeszcze Arthur Andersen i Andersen Consulting). Pracował m.in w Londynie i Madrycie. Jego wieloletnie doświadczenie w Accenture obejmuje wdrożenie kilkudziesięciu projektów z zakresu doradztwa biznesowego, zarządzania i integracji systemów informatycznych dla czołowych polskich i zagranicznych instytucji finansowych.

Pracując w Accenture, ukończył Executive MBA w szkole zarządzania Kellogg przy Northwestern University w Chicago.

Jarosław Kroc ukończył Handel Zagraniczny na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Promotorem jego pisanej w 1989 roku pracy magisterskiej, w której została podjęta próba oceny korzyści z przystąpienia Hiszpanii do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, był prof. Jerzy Nacewski.

Accenture jest globalną firmą świadczącą usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu. 281 tys. pracowników Accenture świadczy usługi swoim klientom z ponad 120 krajów świata. Pierwszy projekt firmy Accenture w Polsce został zrealizowany w 1990 roku. W biurach Accenture, zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie i Łodzi, pracuje 2 000 wysokiej klasy profesjonalistów, którzy świadczą usługi dla firm z branż takich jak bankowość, ubezpieczenia, produkcja i dystrybucja, transport, handel, telekomunikacja czy energetyka.