Marcin Grabara

Prezes firmy Rossmann SDP sp. z.o.o.

Absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego.

Przygodę z największą firmą drogeryjną w Polsce rozpoczął w 1994 r., kiedy to jeszcze jako student odbywał w niej staż. 3 lata później był już pełnoprawnym pracownikiem Działu Zakupu, a w 2003 r. został jego dyrektorem. Rok później dołączył do zarządu Rossmanna. Jako wiceprezes spółki odpowiadał za jej stronę komercyjną - zakup i marketing. Stanowisko Prezesa Rossmanna objął w maju 2023 r.

Blisko 30 lat pracy zaowocowało doskonałą znajomością firmy, jej organizacji i procesów, ale przede wszystkim pracujących w niej ludzi. To właśnie tę wiedzę i doświadczenie od wielu lat Marcin Grabara wykorzystuje, tak by marka Rossmann rozwijała się i była liderem w swojej branży.

Prywatnie Marcin Grabara szczególnie ceni sobie wypoczynek na łonie natury. Wraz z żoną przywrócił do czasów świetności 60 hektarowy folwark oraz dwór w Zgniłym Błocie. Dziś to miejsce udostępnia również na spotkania biznesowe i rodzinne.

Pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego, jest żonaty, ma czwórkę dzieci. Interesuje się psychologią w biznesie, w szczególności analizą transakcyjną. Ceni sobie dobrą muzykę.