Tomasz Marciniak

Partner Zarządzający, McKinsey & Company Polska

Tomasz Marciniak jest partnerem zarządzającym w polskim oddziale McKinsey & Company. Posiada ponad 13-letnie doświadczenie w doradztwie strategicznym w 20 krajach w Europie, Azji, Australii, Afryce oraz na Bliskim Wschodnie. Wspiera klientów z sektorów energetycznego, technologicznego, finansowego, publicznego oraz private equity.
 
Ekspert w dziedzinie tworzenia nowych strategii, kompleksowych programów transformacji cyfrowej, restrukturyzacji oraz fuzji i przejęć.
 
Współtworzył kilka raportów wydanych przez McKinsey & Company, m.in. „Digital Challengers in the next normal", „Polska 2030", „The rise of Digital Challengers”, „Polska jako Cyfrowy Challenger”, „Ramię w ramię z robotem” czy „Rewolucja AI”.
 
Jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył programy z zakresu ekonomii i finansów w London School of Economics, na Uniwersytecie Pompeu Fabry w Barcelonie i Centrum Uniwersyteckim FMU w São Paulo oraz z zakresu ekonomiki gospodarowania złożami na Akademii Górniczej – Colorado School of Mines w USA
 
Na co dzień jest zapalonym podróżnikiem, interesuje się muzyką filmową i fotografią, a także biega, pływa, chodzi po górach i gra w piłkę nożną.