Nagrody Santander Universidades dla studentów UŁ

Na początku grudnia br. Kapituła nagrody ogłosiła wyniki kolejnej edycji programu Santander Universidades dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego. Łączna wartość nagród to 50 000 zł. Najwyższe nagrody w kwocie 1600 zł otrzymało dziesięcioro studentów, dziesięć osób otrzymało nagrodę w kwocie 1000 zł a 30 studentów i studentek, nagrodę w wysokości 800 zł. Intencją fundatora było wyróżnienie studentów Uniwersytetu Łódzkiego za ich postawę przedsiębiorczą, działalność na rzecz uczelni i poza nią, aktywność społeczną, współpracę z podmiotami zewnętrznymi. Kapituła nagrody składa się z przedstawicieli uczelni, Biura Karier, samorządu studentów.

Studenci UŁ nagrodzeni za ich postawę przedsiębiorczą, działalność na rzecz uczelni i poza nią, aktywność społeczną i współpracę z podmiotami zewnętrznymi. (grafika: Santander Universidades)

Współpraca między Santander Bank Polska, a Uniwersytetem Łódzkim rozpoczęła się w 2012 roku. Jej głównym celem jest wspólna realizacja przedsięwzięć o charakterze naukowym o zasięgu krajowym i międzynarodowym, przyczyniających się do rozwoju studentów, doktorantów i pracowników Uczelni oraz współpracy międzynarodowej pomiędzy Uniwersytetem Łódzkim a partnerami zagranicznymi.

Ogromnie cieszę się z kolejnej edycji Nagród Santander Universidades. Współpraca między Santander Bank Polska a Uniwersytetem Łódzkim rozwija się na wielu polach i od wielu lat. To wręcz modelowy przykład współpracy uczelni z otoczeniem. Idea zaproponowanego przez firmę programu doskonale wpisuje się w misję Uniwersytetu Łódzkiego. Chcemy promować aktywność i postawę przedsiębiorczą studentów. Czas studiów to czas zbierania doświadczeń i czas zaangażowania w sprawy społeczne. Gratuluję nagrodzonym studentom i zachęcam do dalszej aktywności, także w ramach „Akademii Przedsiębiorczości UŁ

- podsumowała dr hab. Agnieszka Kurczewska, prorektor ds. współpracy z otoczeniem UŁ.

Więcej o inicjatywach i współpracy z Bankiem powiedział też Patryk Pelc menadżer placówki relacyjnej Santander Universidades w Uniwersytecie Łódzkim:

Cieszy nas zainteresowanie programami, które organizujemy razem z uczelnią - to świadczy o tym, że młodzi ludzie chcą się rozwijać i sięgać po więcej, zgodnie z bliską nam ideą uczenia się przez całe życie. Z przyjemnością doceniliśmy tych, którzy swoją postawą wyróżniają się najbardziej. Także w 2022 roku planujemy wiele interesujących inicjatyw rozwojowych, dlatego już teraz zapraszamy na naszą platformę.

Lista tegorocznych laureatów oraz więcej informacji o programach Santander Universidades znależć można na stronie Biura Karier UŁ.

Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem Uniwersytetu Łódzkiego