Wigilijne dania dla studentów w akademikach UŁ!

To już tradycja Uniwersytetu Łódzkiego! Prawie 1000 wigilijnych posiłków trafiło do studentów naszej uczelni, którzy z różnych powodów zostają na Święta w akademikach. Mikołaje z prezentami pojawili się z samego rana…

Studenci i kierowniczka akademika przed choinką w akademiku 8 UŁ.

Skoro studenci nie mogą przyjść do naszych domów, to Wigilia musi przyjść do nich, przynajmniej choć trochę. Są też tacy studenci, dla których polska Wigilia jest nowym zwyczajem, najlepiej więc połączyć przyjemne z pożytecznym i pokazać wszystko na smacznym przykładzie! W świątecznych zestawach nie zabrakło najważniejszych dań, które Polacy zwykle jedzą przy świątecznym stole – była kapusta z grochem, ciasto, pierogi, ryba i barszcz z uszkami.

Wśród obdarowanych znaleźli się między innymi Oliur z Bangladeszu i Abdurahim z Azerbejedżanu. Smacznego dla wszystkich!

Oliur (Bangladesz) DS V (Fot. Maciej Andrzejewski)Abdurahim (Azerbejdżan) DS VIII (Fot. Maciej Andrzejewski)

Liczymy na to, że w przyszłym roku oprócz „wigilijnej dostawy” do domów studenckich #UniLodz uda się wrócić do akcji Gość na Gwiazdkę i ponownie zaprosić zagranicznych studentów do naszych domów. Trzymajcie kciuki!

Fot. Maciej Andrzejewski, UŁ