Wystawa A. Urbańskiego otwarta dla zwiedzających

Otwieramy się na zwiedzających! Wystawę fotografii Artura Urbańskiego „Koniec miasta” można oglądać w uniwersyteckiej Galerii Wozownia 1/5 (ul. Franciszkańska 1/5) w czwartki i piątki (godz. 15.00–19.00) a także w soboty (godz. 13.00–18.00). Wystawa trwa do 26 marca 2023 r.

Uniwersytecka Galeria Wozownia 1/5 mieści się w kompleksu ogrodowym Pałacu Biedermanna i jest jednym z dwóch miejsc, które pełnią funkcję przestrzeni wystawienniczo-warsztatowych dla działań kulturalnych Uniwersytetu Łódzkiego i partnerów. Obecnie prezentowana wystawa fotograficzna „Koniec miasta” to efekt współpracy UŁ i ASP, o czym szerzej pisaliśmy w innej aktualności)

galeria wozownia 1/5Uniwersytecka Galeria Wozownia 1/5 (fot. Maciej Andrzejewski)

FOTO-ESEJ Z POGRANICZA SOCJOLOGII MIASTA

W pracach Artur Urbański składających się na „Koniec miasta” proponuje swoisty foto-esej z pogranicza socjologii miasta. Opowiada o łódzkich peryferiach – o „rozlewaniu się” metropolii i o tym, jak nasze pragnienie życia w arkadii przyczynia się do jej zniszczenia. Zdjęciom towarzyszą fragmenty wywiadów przeprowadzonych wśród mieszkańców jednego z podmiejskich obszarów. 

O rozrastaniu się suburbiów, o nadziejach związanych z przeprowadzkami na krańce miast i pojawiającymi się z czasem rozczarowaniami, a także o fotograficznych wędrówkach Artura Urbańskiego, który udokumentował przedmieścia o wyjątkowej porze – między wieczorem a nocą, pisze Tomasz Ferenc (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ) w tekście „Arkadia do zniszczenia”, który towarzyszy wystawie.

KIEDY MOŻNA ZOBACZYĆ WYSTAWĘ?

Zapraszamy do Galerii Wozownia 1/5 (ul. Franciszkańska 1/5):

  • w czwartki i piątki (godz. 15.00–19.00)
  • w soboty (godz. 13.00–18.00)

Wystawa trwa do 26 marca 2023 r.

Redakcja: Bartosz Kałużny (Centrum Komunikacji i PR UŁ)
Zdjęcia: Maciej Andrzejewski, Bartosz Kałużny (Centrum Komunikacji i PR UŁ)

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.