Oblicza wojny - VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Tematem tegorocznej konferencji będą narzędzia wojny. Pojęcie rozumiane jest bardzo szeroko i z pewnością ma ono nie ograniczać się tylko do samego uzbrojenia. Celem jest poznanie najważniejszych środków i narzędzi walki używanych na przestrzeni wieków. Na naszej konferencji mile widziani będą przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych, zarówno badacze utytułowani, jak i ci będący na początku naukowej drogi.

Konferencja organizowana jest w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego corocznie od 2017 r. Od pierwszego spotkania, w którym wzięło udział kilkunastu zaprzyjaźnionych historyków, rozrosła się do przedsięwzięcia przyciągającego ponad 100 badaczy z wszystkich ważnych ośrodków naukowych w Polsce. Od 2020 r. konferencja jest wydarzeniem międzynarodowym – w obradach wzięli udział również naukowcy z Litwy, Rosji, Rumunii, Ukrainy i Węgier.

Oblicza wojny to wydarzenie koncentrujące się na zagadnieniach związanych z historią militarną. Mimo tak wyraźnie sprecyzowanego profilu, zależy nam na udziale badaczy reprezentujących różne dyscypliny naukowe. Zapraszamy zarówno tych, którzy dziejami wojskowości zajmują się na co dzień, jak i naukowców, którzy tę tematykę podejmują w swych badaniach sporadycznie.

Rejestracja.

Materiał: Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ

Szczegóły wydarzenia

Data i godziny wydarzenia: 09 czerwca 2022 (czwartek) 00:00 - 10 czerwca 2022 (piątek) 00:00