7 lutego, 2020 r.

75-lecie UŁ: Konkurs fotograficzny

graf. UŁ

Z okazji jubileuszu Uniwersytet Łódzki organizuje ogólnopolski konkurs fotograficzny, którego tematem przewodnim jest motto Uczelni: “Veritas et Libertas” ("Prawda i Wolność"). Zainteresowani mogą wysyłać materiał do 10 maja na adres konkurs.foto@uni.lodz.pl. Główna nagroda to 5000 zł.

Wszystkie wydarzenia na www.75lat.uni.lodz.pl

Jak zaznacza prof. dr hab. Tomasz Ferenc – komisarz konkursu – intencją wydarzenia jest wizualizacja, interpretacja i aktualizacja idei zdeponowanej w motcie UŁ., a tym samym wyobrażenie i ponowne zdefiniowanie wartości, na których ufundowana została łódzka uczelnia.

Konkurs ma charakter otwarty, w związku z czym nie ma żadnych ograniczeń uczestnictwa. Celem jest bowiem stworzenie możliwie szerokiej platformy, która połączy artystów-fotografów z całej Polski pracujących w różnych stylach i gatunkach fotograficznych. Może być to np. fotografia reportażowa, dokumentalna, artystyczna lub kreacyjna – organizatorzy nie ograniczają twórczej swobody uczestników.

Nadesłane materiały będą oceniane w dwóch kategoriach – zdjęcie pojedyncze oraz zestaw zdjęć (minimum 3 fotografie, maksimum 5). Ich oceny dokonają członkowie jury, którym koordynują komisarze konkursu − prof. dr hab. Tomasz Ferenc oraz mgr Maciej Andrzejewski. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na uroczystej wystawie towarzyszącej obchodom 75 rocznicy powstania Uniwersytetu. Dla laureatów przewidziano nagrody:

1. Najlepsze zdjęcie pojedyncze – 5000 zł

2. Najlepszy zestaw zdjęć – 5000 zł

3. Wyróżnienia – 1000 zł

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 26 maja.

Materiał konkursowy można wysyłać na adres: konkurs.foto@uni.lodz.pl

Konkurs fotograficzny Veritas et Libertas_regulamin

zał. nr 1. Oświadczenie zgodne z przepisami RODO