Bieg „Uwolnij Energię" UŁ

Bieg Uniwersytetu Łódzkiego „Uwolnij Energię!” odbył się 15 maja, pod honorowym patronatem Rektor UŁ prof. Elżbiety Żądzińskiej. Była to już druga edycja biegu przełajowego realizowanego w ramach ogólnouczelnianego projektu „Uwolnij Energię!”. Piknikowa formuła zawodów przyciągnęła szerokie grono pracowników, studentów i sympatyków Uniwersytetu Łódzkiego. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za udział!

Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy z koszulką, pamiątkowy medal za ukończenie biegu oraz możliwość skorzystania z poczęstunku z grilla. Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla dzieci. Do najważniejszych należały: bieg na dystansie ok. 1 km, pokaźnych rozmiarów dmuchana zjeżdżalnia oraz losowanie nagród. Warto podkreślić, że bieg dzieci ukończyło aż 45 dzielnych biegaczek i biegaczy.

Bieg główny został rozegrany na terenie Lasu Łagiewnickiego, na dość wymagającej trasie, której dystans wynosił ok. 5 km. Spośród 165 zawodników pierwszy do mety dobiegł Mariusz Janicki, natomiast wśród kobiet jako pierwsza zameldowała się na mecie Małgorzata Zagdańska. Podobnie jak w ubiegłym roku klasyfikacja obejmowała kobiety i mężczyzn w kategorii open, pracownik oraz student. Wszystkie osoby, które zajęły miejsce na podium otrzymały również skromne nagrody rzeczowe.

Najczęściej powtarzającą się opinią uczestników biegu było: „..taka impreza powinna mieć stałe miejsce w kalendarzu i być organizowana cyklicznie!”. Sukces organizacyjny z pewnością nie byłby możliwy bez zahartowanego w bojach zespołu. Wyrazy podziękowania należą się: Renacie Olender-Bartosik z Centrum Nauki, prof. dr hab. Markowi Majewskiemu z Wydziału Matematyki i Informatyki, dr Izabeli Różańskiej-Bińczyk z Wydziału Zarządzania oraz dr Annie Maszorek-Szymali i dr Piotrowi Kędzia z Wydziału Nauk o Wychowaniu.

Wyniki.

Materiał: dr Piotr Kędzia, Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ