Grand Prix dla Akademickiego Chóru UŁ

Akademicki Chór Uniwersytetu Łódzkiego pod dyrekcją Aleksandry Ryłko-Sutowicz wyśpiewał w weekend Grand Prix podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach, a Aleksandra Ryłko-Sutowicz otrzymała tytuł najlepszego dyrygenta tej edycji konkursu. Gratulujemy!

Aleksandra Ryłko-Sutowicz i prof. Andrzej Ryłko

Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wsparcie oraz tak wiele pozytywnych słów podczas konkursu. Cieszę się ogromnie z tego sukcesu i uważam, iż był w pełni zasłużony. Przygotowany przez nas repertuar konkursowy był bardzo różnorodny, toteż mogliśmy zaprezentować wachlarz naszych możliwości, wachlarz brzmienia i umiejętność poruszania się w różnych nurtach czy stylach muzycznych.

– mówi o sukcesie Aleksandra Ryłko-Sutowicz.

I dodaje:

Odpowiednie skupienie i pełne zaangażowanie chórzystów przesądziły o wysokiej jakości występu - to była nasza najlepsza prezentacja od 2,5 lat. Traktujemy tę nagrodę jako ważny punkt w życiu chóru - chóru odbudowującego się po wielu miesiącach pandemii. Istotne są również dla nas słowa uznania od członków Jury, organizatorów, innych dyrygentów czy chórzystów oraz słuchaczy występów konkursowych, w tym Dyrektora Filharmonii Rybnickiej.

Akademicki Chór Uniwersytetu Łódzkiego powstał w 2009 r. Jego założycielami i dyrygentami są prof. Andrzej Ryłko i jego córka mgr Aleksandra Ryłko-Sutowicz.

Chór, w którym śpiewają studenci, absolwenci, pracownicy i sympatycy uczelni, uświetnia uroczystości akademickie (jak inauguracje, zakończenia roku akademickiego, uroczystości nadania tytułów honorowych), bierze udział w corocznych edycjach łódzkiego Festiwalu Nauki i Techniki oraz innych imprezach artystycznych, w tym charytatywnych. Chór ma w swym repertuarze wiele utworów świeckich i sakralnych, od muzyki dawnej po kompozycje twórców współczesnych. Efekty pracy muzyków zostały docenione przez organizatorów i jurorów polskich i zagranicznych konkursów, festiwali i innych przedsięwzięć o charakterze artystycznym. Chórzystów łączy przyjaźń, pasja, radość, wspólny język, jakim jest muzyka.

Więcej informacji o Akademickim Chórze UŁ.

Materiał: Aleksandra Ryłko-Sutowicz