III Konferencja Naukowa Studentów „MŁodzi Zdolni 2022”

Na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się III edycja ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Studentów "MŁodzi Zdolni 2022". Wydarzenie, które odbyło się 6 maja br., miało charakter multidyscyplinarny.

Prawie 90 studentów studiów I i II stopnia, reprezentujących 11 polskich ośrodków naukowych i badawczych, zaprezentowało w formie plakatów wyniki swoich badań lub przegląd literatury naukowej, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami naukowymi. Studentom - autorom najlepszych posterów wręczono dyplomy oraz nagrody.

W programie konferencji znalazły się także wykłady zaproszonych gości. Natalia Bocian-Trędowicz z Biura Karier UŁ mówiła o współczesnym rynku pracy. Popularyzatorka nauki i pasjonatka pogodowych zjawisk ekstremalnych - Luiza Wieczorek zatytułowała swe wystąpienie: „Świat w obliczu zmian klimatu". Trzeci wykład, pt. „Covid-19 - czego nauczyła nas pandemia?", wygłosiła prof. Anna Piekarska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Materiał: Wydział Chemii UŁ