Kierunek przyszłości – Rewitalizacja miast na UŁ

Łódź jest jednym z największych "poligonów" rewitalizacji miast w Polsce. Dlatego potrzebuje specjalistów w samorządzie i sektorze prywatnym, którzy tę rewitalizację zrealizują. Takich samych specjalistów potrzebują dziesiątki innych samorządów w Polsce. Aby remontować budynki, budować nowe mieszkania, poprawiać atrakcyjność przestrzeni publicznych, zarządzać transportem, pomagać mieszkańcom wychodzić z ubóstwa, prowadzić profesjonalne konsultacje społeczne, czy animować życie kulturalne rewitalizowanych obszarów, potrzebujemy do tego dobrze przygotowanych fachowców. Uniwersytet Łódzki od dwóch lat realizuje jedyny w Polsce kierunek studiów magisterskich "Rewitalizacja miast". Rekrutacja jeszcze trwa!

- Wyjątkowość tego kierunku wiąże się także z tym, że prowadzony on jest wspólnie z Politechniką Łódzką. To realny przykład współpracy dwóch największych uczelni w regionie i Urzędu Miasta Łodzi, na rzecz kształcenia potrzebnych fachowców. Wiedza i umiejętności przekazywane podczas zajęć mają interdyscyplinarny charakter, łączą zagadnienia przestrzenne z ekonomicznymi i społecznymi - mówi dr hab. Mariusz E. Sokołowicz, prof. UŁ, Prodziekan ds. kształcenia.

Korzyści ze studiowania na tym kierunku to - "podwójny" dyplom - asygnowany przez Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Łódzki; interdyscyplinarna oferta kształcenia - łącząca problemy społeczne, gospodarcze i przestrzenne miast; małe, kilku- lub kilkunastoosobowe grupy zajęciowe; praktyczny profil kształcenia - dominacja zajęć praktycznych, projektowych i terenowych.

O przyjęcie na studia mogą starać się osoby posiadające tytuł inżyniera, licencjata, magistra inżyniera, magistra lub równorzędny po kierunkach w obszarze: nauk technicznych, nauk społecznych, nauk ścisłych lub nauk przyrodniczych.

Więcej informacji na temat rekrutacji - TUTAJ.

Rewitalizacja Miast - film promocyjny

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst: dr hab. Mariusz E. Sokołowicz, prof. UŁ, Prodziekan ds. kształcenia