Kreatywnie i pod prąd - UŁ nagrodzony!

Działania komunikacyjne Uniwersytetu Łódzkiego znowu docenione. Tym razem otrzymaliśmy dwie nagrody w ogólnopolskim konkursie Genius Universitatis organizowanym przez Perspektywy. Jako uczelnia zdobyliśmy podium w dwóch kategoriach: event i gadżet. Uznanie jury zyskały: instagramowa "gra-śledztwo" WYTROP NAS i czapka z napisem GAŁGAN.

 

Docenieni

Akcja WYTROP NAS została doceniona za innowacyjność i kreatywność, zdobywając III miejsce w kategorii Event. Natomiast w kategorii Gadżet III miejsce zdobyła czapka z napisem nawiązującym do słów pierwszego rektora UŁ prof. Tadeusza Kotarbińskiego: "Rób coś, kochaj kogoś, nie bądź gałganem… żyj poważnie!".

Genius Universitatis to ogólnopolski konkurs na kreatywną kampanię szkoły wyższej. Uczelnie zmagają się w siedmiu kategoriach: reklama prasowa, event wspierający rekrutację, gadżet promocyjny, kampania w mediach społecznościowych, video online, content marketing i serwis rekrutacyjny.

Hasło przewodnie stanowiły słowa Alberta Einsteina: "Kreatywność to inteligencja w trakcie zabawy". To właśnie dzięki kreatywności i zaangażowaniu Uniwersytet Łódzki aż dwukrotnie znalazł się na podium.

Tropisz?

WYTROP NAS to gra - podchody. Łączy ona analogowy charakter szukania skarbu z wirtualnymi podpowiedziami w przestrzeni social mediów. Korzyści? Z pewnością zwiększająca się świadomość marki UŁ wśród studentów, promowanie przestrzeni uczelni, jak i przybliżanie zachowań eko.

Polega ona na ukrywaniu raz w tygodniu na Uniwersytecie Łódzkim czerwonych żetonów. W InstaStory UŁ relacjonujemy proces ukrywania żetonu - 3 tajemnicze wskazówki przedstawione przez Mistrza Gry pokazujące, gdzie ukryto "skarb". Kto pierwszy wytropi żeton i go znajdzie - ten może go wymienić w Centrum Promocji UŁ na torbę lub pokrowiec na laptopa. Poszukiwacz musi zrobić zdjęcie znalezionego żetonu i wstawić do relacji, oznaczając @uniwersytet_lodzki. Runda dobiega końca. W grze liczy się refleks, spostrzegawczość i stałe śledzenie Instagrama uczelni.

Projekt WYTROP NAS jest inicjatywą Centrum Promocji UŁ.

Nosisz?

Odświeżona tożsamość UŁ akcentuje takie wartości, jak wspólnota, otwartość czy jedność w różnorodności. Tym samym podąża w kierunku, jaki wyznaczył pierwszy rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Tadeusz Kotarbiński - "człowiek dobrej roboty". Jego światopogląd i doświadczenia odzwierciedla nowy slogan Uniwersytetu Łódzkiego - UWOLNIJ UMYSŁ.

Podążając za jego dorobkiem Uniwersytet Łódzki tworzy serię gadżetów z cytatami i hasłami, by zapoznać społeczność UŁ z osobą rektora, z jego pracą ("Traktat o dobrej robocie"), a także by przypominać o niesłabnącym charakterze zadań humanistyki.

Nagrodzona czapka Gałgan - nawiązująca do zalecenia profesora, stosowania wobec siebie samego i wobec innych następujących zasad: "Lub robić coś, kochaj kogoś, nie bądź gałganem… żyj poważnie!". Słowa te niosą w sobie wspaniałe przesłanie, jednocześnie są chwytliwe i dowcipne. Mają na celu zaangażowanie studentów w proces tworzenia uniwersyteckiej społeczności pełnej pasji i werwy do działania.

Śledź!

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych i śledzenia akcji WYTROP NAS na profilu Uczelni @uniwersytet_lodzki. Nowe designerskie gadżety możecie znaleźć w sklepie UŁ, mieszczącym się w Bibliotece UŁ (ul. Matejki 32).


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ