Mapa dzikich wysypisk śmieci - łodzianie włączają się w projekt

Mieszkańcy Łodzi włączyli się w budowanie interaktywnej mapy dzikich wysypisk śmieci. Naukowcy z Instytutu Socjologii UŁ utworzyli wygodne narzędzie do przesyłania zdjęć i lokalizacji śmietnisk na platformie Epicollect5.

Działania są realizowane w ramach projektu „Dzikie wysypiska – projekt pilotażowy mapowania obywatelskiego aktywizmu środowiskowego w badaniach kolaboracyjnych na terenie Łodzi”, który powstał z inicjatywy dr hab. Anny Kacperczyk, prof. UŁ, z Instytutu Socjologii UŁ, o którym już wcześniej informowaliśmy.

Już w pierwszych tygodniach budowania mapy mieszkańcy niemal codziennie przesyłali nowe lokalizacje zaśmieconych miejsc wraz z ich fotografiami. Od 1.03 do 20.03 przekazali naukowcom łącznie pięćdziesiąt różnych wpisów do mapy.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców mapa obejmuje prawie 100 lokalizacji dzikich wysypisk śmieci.

W każdej chwili można zobaczyć powstającą, interaktywną mapę.

Zdjęcia można przesyłać do sierpnia na adres dzikiewysypiska@eksoc.uni.lodz.pl.

Strona projektu

Materiał: dr Remigiusz Żulicki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego