Nagroda EUPRIO Award dla UŁ

za aplikację SmartUni

Nagroda EUPRIO przyznawana jest corocznie od 20 lat przez europejskie Jury oraz ponad 200 uczestników Konferencji EUPRIO, odbywającej się każdego roku w innym kraju członkowskim UE.

W dzisiejszym spotkaniu w Rektoracie UŁ wzięli udział: Marcin Witkowski, z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członek Jury, Sekretarz EUPRIO, Narodowy Przedstawiciel Polski w EUPRIO, prof. Zofia Wysokińska, Prorektor UŁ ds. Współpracy z Zagranicą oraz Liliana Lato, szefowa Biura Współpracy z Zagranicą UŁ.

SmartUni to rozwiązanie łączące nowe technologie i narzędzia marketingowe, które ma ułatwić funkcjonowanie studentom w uczelni oraz stanowi podstawową platformę w ich rekrutacji. Aplikacja SmartUni to nowoczesny przewodnik interaktywny, ułatwiający zdobywanie wiadomości o Uniwersytecie Łódzkim, wzbogacony informacjami z życia studenckiego oraz dotyczącymi lokalnych atrakcji. Zainteresowany student rewanżuje się uczelni udostępniając na portalach społecznościowych treści aplikacji, stając się w ten sposób ambasadorem Uniwersytetu Łódzkiego.

Stowarzyszenie Pracowników Public Relations i Komunikacji Uniwersytetów Europejskich EUPRIO ("European Universities Public Relations and Information Officers") zostało założone w Brukseli 12 maja 1986 r. przez konferencję ministrów odpowiedzialnych za szkolnictwo wyższe w krajach ówczesnych Wspólnot Europejskich. Jest największą organizacją zawodową w Europie, skupiającą specjalistów w dziedzinach: promocji, marketingu, komunikacji z otoczeniem i współpracy z mediami w uczelniach i szkołach wyższych. Misja EUPRIO współgra z założeniami dokumentów Rady Europy i UNESCO, takimi jak Konwencja Lizbońska 1997 czy Deklaracja Bolońska 1999.

EUPRIO jest organizacją non-profit z siedzibą na Uniwersytecie w Antwerpii w Belgii. Działa dzięki sieci Narodowych Przedstawicieli w 23 krajach europejskich, zrzesza ponad 600 członków. Członkami EUPRIO w Polsce jest obecnie grupa ok. 50 osób pochodzących z 9 uczelni publicznych i niepublicznych, z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania, Torunia i Łodzi.