Najlepsze prace magisterskie UŁ 2017 nagrodzone

Dziesięć najlepszych prac magisterskich, które powstały w ubiegłym roku w Uniwersytecie Łódzkim, zostało nagrodzonych podczas Gali Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego. Konkurs na najlepsze prace został zorganizowany po raz trzeci.

W Pałacu Biedermanna zebrali się przedstawiciele władz UŁ i wydziałów, z których pochodzą laureaci. Laureatom towarzyszyli ich promotorzy naukowi. Co roku organizatorzy konkursu wybierają najlepsze prace magisterskie spośród kilkuset zgłoszeń. To niezwykle czasochłonne i trudne zadanie - podkreślił prezes zarządu Fundacji UŁ Wiesław Krystyańczuk.

Przewodniczący Rady Fundacji prof. Grzegorz Urbanek zapewnił, że konkurs na stałe wpisze się do kalendarza Uniwersytetu Łódzkiego. Fundacja w ten sposób promuje wysiłki studentów i jakość prac magisterskich na UŁ.

Autor każdej z nagrodzonych prac otrzymał 1000 złotych. Nagrodzone w III edycji prace to:

1. "<<Rozmowa z Turczynem o wierze krześcijaskiej i o tajności Trójcy Świętej, która w Alkoranie stoi napisana>> Bartłomieja Georgiewicza. Edycja krytyczna ze wstępem" - mgr Aleksandra Goszczyńska, Wydział Filologiczny (promotor dr hab. Michał Kuran)

2. "Konsekwencje dematerializacji papierów wartościowych" - mgr Adam Kucharski, Wydział Prawa i Administracji (promotor - dr Zbigniew Świderski)

3. "Chromatograficzne oznaczenie aflatoksyn w ekstraktach z owoców i warzyw" - mgr Marcin Podrażka, Wydział Chemii (promotor dr Dominik Szczukocki)

4. "Wdzięczność w relacji intymnej a poczucie bliskości i satysfakcji ze związku" - mgr Michał Stokwisz, Wydział Nauk o Wychowaniu (promotor dr Maria Finogenow)

5. "Polityka kosmiczna Stanów Zjednoczonych za kadencji George'a Busha" - mgr Katarzyna Stróż, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych (promotor dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski)

6. "Parki jako element zagospodarowania Turku i Konina - studium porównawcze" - mgr Marta Wojtczak, Wydział Nauk Geograficznych (promotor dr Marta Borowska-Stefańska)

7. "Zastosowanie melforminy i promieniowania w leczeniu raka piersi - badania pilotażowe na modelu komórkowym" - mgr Marlena Zygała, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska (promotor prof. Magdalena Łabieniec-Watała)

8. "Programowanie obsługi strumieniowania multimediów w sieci" - mgr Piotr Frątczak, Wydział Matematyki i Informatyki (promotor dr Monika Bartkiewicz)

9. "Behawioralne aspekty wyceny nieruchomości" - mgr Piotr Jarecki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny (promotor prof. Ewa Kucharska-Stasiak)

10. "Równanie Blacka-Scholesa" - mgr Artur Jasiński, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej (promotor prof. Piotr Kosiński)

W tym roku po raz pierwszy, finansowo, wsparła konkurs Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Uniwersytet Łódzki zapewnia ogromnie dużą liczbę dobrze wykształconych kadr dla Łodzi, regionu i nie tylko. Chcemy kontynuować nasze wsparcie dla najzdolniejszych absolwentów - powiedział prezes ŁSSE Marek Michalik, który również kończył Uniwersytet Łódzki z wyróżnieniem.

Partnerami konkursu są również Łódzka Spółka Infrastrukturalna i Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego.

Serdecznie gratulujemy absolwentom i życzymy sukcesów zawodowych!