Prorektor UŁ Agnieszka Kurczewska stanie na czele ECSB!

Prorektor ds. współpracy z otoczeniem dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ została wybrana na prezydenta-elekta europejskiej organizacji The European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB). Funkcję prezydenta będzie pełnić w latach 2023-2025.

Dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ

The European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB) jest organizacją non-profit, której działalność opiera się na badaniach naukowych w obszarze przedsiębiorczości i małego biznesu. Powstała w 1988 roku i zrzesza obecnie około 400 członków reprezentujących 42 kraje. Jej podstawowym celem jest rozpowszechnianie wiedzy naukowej oraz wspieranie badań i otwartej wymiany pomysłów między środowiskiem akademickim, polityką i praktyką.

Bardzo cieszę się z powierzonej mi nowej funkcji. To ogromna odpowiedzialność, ale też możliwość realnego kształtowania europejskiej sceny naukowej w obszarze przedsiębiorczości. Wierzę, że przyniesie wiele wymiernych korzyści dla Uniwersytetu Łódzkiego i coraz większej grupy osób zajmujących się przedsiębiorczością na naszej uczelni. Swoje doświadczenia wykorzystuję już we właśnie zainaugurowanej Akademii Przedsiębiorczości.

Mówi dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ

ECSB jest uznawana za główną organizację skupiającą europejskich naukowców zajmujących się przedsiębiorczością, którzy z powodzeniem współpracują ze społecznością praktyków oraz przyczyniają się do zwiększenia wpływu społecznego w obszarze przedsiębiorczości w całej Europie.

Dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ jest członkiem ECSB od 10 lat, a od 6 lat zasiada w Zarządzie tej organizacji. W ramach swojej kadencji stworzyła konkurs BLI (Best Learning Innovation), organizowała warsztaty naukowe dla młodych naukowców i koordynowała działania reprezentantów władz krajowych. Jest pierwszym prezydentem z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w historii organizacji.

Prof. Agnieszka Kurczewska jest pomysłodawczynią i główną koordynatorką Akademii Przedsiębiorczości #UniLodz, która jest już dostępna dla wszystkich studentów. Akademia to seria video, która ma przede wszystkim inspirować do zakładania własnej działalności.

Materiał: dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ