Studia i Sport w UŁ – Łódź będzie wspierać program uczelni

Władze Łodzi będą wspierać Uniwersytet Łódzki i AZS Łódź w promocji uczelnianego programu Studia i Sport. Program adresowany jest do młodych sportowców, którzy chcą kontynuować swoją karierę i jednocześnie podjąć interesujące ich studia. List intencyjny rozpoczynający tę współpracę został podpisany na Wydziale Nauk o Wychowaniu przez Rektor UŁ prof. Elżbietę Żądzińską oraz wiceprezydent Łodzi Joannę Skrzydlewską.

Rektor UŁ i Wiceprezydent Łodzi po podpisaniu listu intencyjnego

O programie Studia i Sport na UŁ

AZS o programie Studia i Sport na UŁ

Uniwersytet Łódzki zainaugurował program Studia i Sport w roku akademickim 2022/2023. W tej chwili działa w nim około trzydzieścioro sportowców z kilkunastu dyscyplin sportowych. Mogą oni liczyć, między innymi, na darmowy akademik, stypendia studenckie, indywidualną organizację studiów i dodatkowe fundusze od AZS. Dzięki wsparciu władz Łodzi liczba uczestników programu ma się zwiększyć, a sportowcy wizerunek miasta ma tym samym się wzmocnić.

Chcemy budować silny fundament sportowy na Uniwersytecie Łódzkim. Program Studia i Sport w UŁ to nowy rozdział tej misji dający młodym ludziom startującym w profesjonalnych zawodach narzędzia do tego, żeby komfortowo zdobywali dyplom, by oprócz regularnego stawania na podium uwalniali swój umysł. Strategia rozwoju UŁ na lata 2021-2030 zakłada podnoszenie rozpoznawalności naszej marki, a sport jest jednym z najlepszych jej ambasadorów. Trzymam niezmiennie kciuki za sukcesy naszych sportowców.

– mówi Rektor UŁ prof. Elżbieta Żądzińska

Łódź Akademicka to wielki atut dla rozwoju sportu w naszym mieście, dlatego chcemy jak najskuteczniej wspierać nowy program Uniwersytetu Łódzkiego i zapewniać kolejnych studentów łączących karierę z nauką. Potencjał jest ogromny – kolejne medale, sukcesy i inspiracja dla innych młodych ludzi, którzy być może nawet nie wiedzą, że nie trzeba już dokonywać wyboru między karierą sportową a wyższym wykształceniem na znakomitej uczelni.

– dodaje wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska, odpowiedzialna za obszar sportu w mieście (i absolwentka UŁ)

O dołączenie do programu Studia i Sport w UŁ mogą wnioskować młodzi sportowcy, których klasę mistrzowską potwierdzić mogą związki sportowe w Polsce lub za granicą lub osoby, które biorą udział w największych imprezach sportowych (Olimpiada, Uniwersjada, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy).

Klaudia Wojtunik podczas spotkania z mediamiKlaudia Wojtunik: lekkoatletka, uczestniczka programu Studia i Sport w UŁ

Źródło: Uniwersytet Łódzki, AZS Łódź

Redakcja: Paweł Śpiechowicz, fot.: Maciej AndrzejewskiCentrum Komunikacji i PR UŁ

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.