Sukces UŁ w Mistrzostwach Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej

W dniach 18-21 maja reprezentacja pracowników Uniwersytetu Łódzkiego wzięła udział w VIII Mistrzostwach Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej, które odbyły się w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. W kategorii „+50” nasza uczelnia zajęła 1. miejsce, tym samym broniąc tytuł mistrzowski zdobyty w Łodzi w 2020 r. W drugiej kategorii „open” zajęliśmy 6. miejsce. Gratulujemy! Zwycięska drużyna przekazała trofea rektor UŁ prof. Elżbiecie Żądzińskiej.

zespół UŁ w żółtych strojach

W kategorii „50+” reprezentacja Uniwersytetu Łódzkiego okazała się bezkonkurencyjna, deklasując większość rywali i tracąc przy tym jedynie jednego seta.

W fazie grupowej Uniwersytet Łódzki rywalizował z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechniką Rzeszowską. UŁ w pierwszych dwóch meczach zdecydowanie pokonał UAM i AGH w stosunku (2:0), natomiast w ostatnim odniósł zwycięstwo (2:1) nad Politechniką Rzeszowską, awansując do kolejnej rundy z pierwszego miejsca.

W rywalizacji półfinałowej naszej reprezentacji przyszło się zmierzyć z Politechniką Koszalińską, którą pokonaliśmy (2:0), zaś w finale ponownie stanęliśmy naprzeciw Politechniki Rzeszowskiej. W drugim meczu uczelnia z Podkarpacia uległa naszej reprezentacji „50+” (2:0), nie przekraczając progu 20 punktów w obu setach. MVP zawodów wybrana została dr hab. Jolanta Kowalska.

Skład reprezentacji: mgr Jarosław Adamczyk (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu), mgr Michał Chojecki (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu), dr hab. Marcin Feltynowski (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny), dr hab. Paweł Głodek (Wydział Zarządzania), prof. dr hab. Jarosław Grobelny (Wydział Chemii), mgr Jarosław Niewiadomski (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu), mgr Bogdan Kobierecki (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu), dr hab. Jolanta Kowalska (Wydział Nauk o Wychowaniu), mgr Bartłomiej Lassek (Wydział Nauk o Wychowaniu), mgr Robert Stasiak (Wydział Filozoficzno-Historyczny), dr hab. Paweł Stączek (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska), dr Michał Wiatr (Wydział Zarządzania).

Reprezentacja siatkarzy 50+ z rektor UŁZłoci medaliści z reprezentacji naszej uczelni przekazali trofea rektor UŁ prof. Elżbiecie Żądzińskiej.

W fazie grupowej kategorii „open” reprezentacja UŁ zmierzyła się z Politechniką Łódzką oraz Politechniką Koszalińską. Derby Łodzi po zaciętej walce zakończyły się zwycięstwem Politechniki Łódzkiej (0:2), natomiast spotkanie z drugim rywalem pewnym triumfem Uniwersytetu Łódzkiego (2:0).

Tym samym UŁ zakwalifikował się do fazy ćwierćfinałowej, w której przyszło mu się zmierzyć z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Finalnie UŁ zakończył zawody na 6. lokacie.

Materiał: Robert Stasiak

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR