Szlachetna Paczka 2021 od UŁ

Po raz kolejny studenci i pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego włączyli się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka, by wesprzeć osoby w trudnej sytuacji. Za nami tzw. “weekend cudów”, podczas którego potrzebujące rodziny otrzymały od darczyńców prezenty odpowiadające na ich indywidualne potrzeby. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

świąteczny prezent z kartką świąteczną UŁ z napisem Wesołych świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
Uniwersytet Łódzki po raz kolejny bierze udział w Szlachetnej Paczce. W tym roku dary od UŁ trafiły do Pana Zenona i jego rodziny.

Jedna z paczek od UŁ przygotowana została przez Kolegium Rektorskie i pracowników kilku jednostek administracji. Pomoc trafiła do pana Zenona i pani Zofii, którzy opiekują się pięcioletnią wnuczką z niepełnosprawnością. Pomimo trudności materialnych, dziadkowie poświęcają całe swoje życie, by stworzyć dziewczynce kochający dom i jak najlepsze warunki. 

Dzięki wspólnemu działaniu, udało nam się zaspokoić wszystkie potrzeby rodziny. Zgromadziliśmy m.in. pralkę, pościel, zabawki edukacyjne, mleko i pieluchy. Kupiliśmy fotelik rehabilitacyjny dla dziewczynki, najpotrzebniejsze produkty do użytku codziennego – takie jak chemia gospodarcza i kosmetyki – jak również żywność z długim terminem przydatności do spożycia (konserwy, kasze, mąki i zapewniające kalorie dżemy). Dodatkowo wygospodarowaliśmy część kwoty na świąteczne słodycze i upominki (gry edukacyjne dla dziewczynki, ciepły koc i zimowe kurtki dla jej dziadków). Za pozostałe po zakupach pieniądze kupiliśmy bony do sklepu Kaufland, które rodzina będzie mogła wykorzystać według własnych potrzeb. 

Centrum Promocji UŁ dostarczyło prezenty Wolontariuszom Szlachetnej Paczki, którzy przekazali dary panu Zenonowi i jego najbliższym. 

Rodzina prosiła o przekazanie studentom i pracownikom UŁ wielkich podziękowań i życzeń świątecznych. Było mnóstwo wzruszeń, radości i niedowierzania. 

- taką wiadomość otrzymaliśmy od pana Bartka, wolontariusza, który doręczył rodzinie pana Zenona paczki od Uniwersytetu. 

Do Szlachetnej Paczki przyłączyło się także wiele innych jednostek Uniwersytetu Łódzkiego. Dary dla potrzebujących rodzin zbierali m.in. studenci z Koła Naukowego Personalni działającego przy Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Zarządzania UŁ, którzy po raz kolejny wzięli udział w akcji. 

SKN Personalni UŁ po raz kolejny wzięli udział w Szlachetnej Paczce

Szlachetna Paczka to działający od 2001 r., jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich programów społecznych. Podczas tegorocznej edycji akcji, w całej Polce kilkaset tysięcy osób zaangażowało się w pomoc, która dotarła do ponad 17 tysięcy najbardziej potrzebujących rodzin. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że jak co roku, wśród darczyńców znaleźli się studenci i pracownicy UŁ. 

Materiał: Centrum Promocji UŁ