UŁ z certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Uniwersytet Łódzki jako jedyna szkoła wyższa w kraju znalazł się w gronie pracodawców, którzy otrzymali certyfikat "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" za 2020. Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny. Uniwersytet Łódzki otrzymał certyfikat już po raz drugi, poprzednio w 2016 r.

Komisja Certyfikacyjna XIII edycji konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" dokonała oceny nadesłanych wniosków, zgodnie z celami i zasadami określonymi w Regulaminie przyznawania przez NSZZ ,,Solidarność" Certyfikatu ,,Pracodawca Przyjazny Pracownikom".

W wyniku oceny kryteriów, Komisja Certyfikacyjna postanowiła przyznać certyfikaty w roku 2020 dwudziestu pracodawcom z terenu całej Polski. Pełna lista wyróżnionych pracodawców dostępna na stronie.

Konkurs organizowany jest przez NSZZ "Solidarność" pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Promuje pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. To jedyny taki konkurs, w którym kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym "Solidarność".

Wyróżnienie to jest uhonorowaniem wzorowej, wieloletniej współpracy władz Uniwersytetu Łódzkiego ze związkami zawodowymi.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/