Uproszczone zasady korzystania z bibliotek UŁ

Od dnia 1 stycznia 2018 r. nastąpiła zmiana warunków udostępniania zbiorów z księgozbiorów bibliotek wydziałowych, tworzących z Biblioteką UŁ wspólny system biblioteczno - informacyjny. Ujednolicono zasady wypożyczania zbiorów (z wyjątkiem kolekcji specjalnych) z bibliotek wydziałowych przez pracowników i studentów spoza wydziału macierzystego. W każdej z bibliotek wydziałowych społeczność akademicka może wypożyczać - 2 egzemplarze na okres 2 tygodni (niezależnie od liczby wypożyczeń w BUŁ i w swojej bibliotece wydziałowej).

Czytelnicy zyskali możliwość zamawiania książek z bibliotek wydziałowych (innych wydziałów niż macierzysty) poprzez wspólny system biblioteczno - informatyczny Symphony.

Uproszczono również procedury związane z zapisem do bibliotek UŁ. Czytelnik wypełnia obecnie Oświadczenie użytkownika systemu biblioteczno-informacyjnego wyłącznie w jednej z bibliotek systemu biblioteczno-informacyjnego UŁ.

Zmodyfikowano formalności związane z rozliczeniem pracownika / studenta z Uczelnią (karta obiegowa). Rozliczenie z bibliotekami będzie odbywało się centralnie - w Bibliotece UŁ.