30 czerwca, 2020 r.

XIV ranking Dziennika Gazety Prawnej - WPiA UŁ w czołówce

fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Dziennik Gazeta Prawna po raz czternasty opublikował ranking wydziałów prawa i administracji uczelni publicznych i prywatnych. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego utrzymuje w nim silną pozycję i zajmuje czwarte miejsce w Polsce.

Dobre miejsce cieszy, tym bardziej, że ten rok to niespodziewana rewolucja w dydaktyce. Wydział musiał z dnia na dzień przestawić się na edukację zdalną. Dzięki zdyscyplinowaniu studentów, profesjonalnej kadrze oraz posiadanemu zapleczu do edukacji zdalnej, jakość kształcenia pozostała na wysokim poziomie.

- Zaangażowanie naszych studentów, doktorantów i pracowników w proces edukacji powoduje, że co roku nasz Wydział kończy wielu wspaniałych ludzi. Dzięki pasji i ciężkiej pracy nasi absolwenci okazują się bardzo dobrymi specjalistami administracji publicznej, prawnikami oraz naukowcami – mówi prof. Agnieszka Liszewska, Dziekan WPiA UŁ.

Dziekani z całego kraju są zgodni, że polskie uczelnie bardzo dobrze poradziły sobie z koniecznością przejścia na edukację zdalną, ale nie oznacza to, iż edukacja tradycyjna stała się zbędna. Wręcz przeciwnie, to kontakt z wykładowcą, z innymi studentami podczas zajęć (np. symulacje rozpraw) kształtuje pełnoprawnego absolwenta wydziału prawa i administracji.

W tym roku w rankingu ocenie podlegały:

1. kadra;

2. jakość i warunki kształcenia;

3. wymogi stawiane studentom i jakość absolwentów;

4. zdawalność na aplikacje prawnicze.

Aktualnie Wydział Prawa i Administracji UŁ prowadzi kształcenie dziennie i zaocznie na kierunkach prawo i administracja oraz zaocznie na kierunkach prawo podatkowe i rachunkowość, prawo zatrudnienia kadry i płace studia, prawo ochrony zdrowia, prawo ochrony danych osobowych, prawo zamówień publicznych.

Więcej informacji na: wpia.uni.lodz.pl/rekrutacja

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał: Wydział Prawa i Administracji UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ