Zakończenie szkoły w British International School of the University of Lodz

Pożegnania absolwentów zawsze są trudne. Zwłaszcza gdy ma się tak wspaniałych uczniów, jak British International School of the University of Lodz. W tym roku, po raz pierwszy miało miejsce uroczyste zakończenie szkoły absolwentów matury międzynarodowej – IB Diploma Programme. Pierwsze, ponieważ w poprzednich latach, szkoła oferowała maturę brytyjską: A-Levels. W tym szczególnym dniu, ubrani w togi uczniowie odebrali swoje dyplomy, od p.o. dyrektora szkoły – Anny Kaniewskiej.

Jestem niesłychanie dumna z naszych tegorocznych maturzystów. Czas, w którym przyszło im się przygotowywać nie był łatwy. Mieliśmy do czynienia z nauczaniem zdalnym, zwiększonym okresem zachorowań wśród uczniów oraz nauczycieli. Ale po raz kolejny udowodniliśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego oczekujemy fantastycznych rezultatów i mocno trzymamy kciuki za naszych uczniów, żeby udało im się dostać na wymarzone kierunki.

- mówiła p.o. dyrektora szkoły, Anna Kaniewska.

Na uroczystości nie zabrakło również rodziców i rodzeństwa uczniów, jak i również Prezes Zarządu British International School – pani Aleksandry Suszczewicz oraz Kanclerza Uniwersytetu – pani Kamili Szcześniak.

Po uroczystości, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na szwedzki bufet, a następnie nauczyciele programu IB Diploma, wraz z absolwentami udali się na obiad, aby wspólnie świętować zakończenie szkoły. W końcu, trudno czasem pożegnać się z ludźmi, których aż tak bardzo lubimy.

Materiał: British International School of the University of Lodz