Marek Brzeziński

Dziennikarz, korespondent Polskiego Radia w Paryżu w latach 1995-2020

W latach 1995–2020 korespondent Polskiego Radia w Paryżu (Poznaje to po rosnącej liczbie świeczek na urodzinowych tortach trzech córek i syna). Od ponad dziesięciu lat lipiec mija mu w błysku szprych, gdy komentuje Tour de France, a zimie towarzyszy „puchowy śniegu tren”, na stokach, po których z różnym powodzeniem uganiają się francuscy narciarze.

Przez 21 lat profesor Uniwersytetu Schillera w Paryżu, gdzie wykładał psychologię i antropologię kultury. Anglista i psycholog (Uniwersytet Łódzki), doktor nauk humanistycznych (Uniwersytet Gdański), absolwent prestiżowej akademii kulinarnej Le Cordon Bleu.

Przez ponad 20 lat pracował w Radiu France Internationale, a wcześniej w BBC i w Radiu dla Ciebie w Chicago. Pisał reportaże z podróży po Europie dla Voyage, Rzeczpospolitej i Twojego Stylu oraz wychodzącego w Paryżu Głosu Katolickiego.

Autor książki o Nicolasie Sarkozym – "Polityk i gwiazda mediów". Ojciec czworga dzieci. Uwielbia gotować i jeść!

Od 2020 roku współpracownik Radia 357 oraz Deutsche Welle. Felietonista Angory oraz W Drodze, wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego.

Jak pisze o sobie: Pasja - to narty. Łodzianin, który przyszedł na świat w samym centrum tego najpiękniejszego miasta na świecie.