Tomasz Bogus

President of Supervisory Board/ Chief Strategy Officer Co-founder - Xchanger

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 1999 r. złożył egzamin radcowski. Ukończył studia podyplomowe z zakresu bankowości detalicznej w Banking Administration Institute w USA, a także liczne szkolenia, w tym m.in. z zakresu zarządzania organizowane przez Harvard Business School oraz INSEAD we Francji.
Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z bankowością. W latach 1991-1998 pracował w Powszechnym Banku Gospodarczym, gdzie m.in. pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Kluczowych Klientów Korporacyjnych. Następnie w latach 1998-2001 był dyrektorem Oddziału Banku Austria Creditanstalt w Łodzi. Od 2001 do 2008 roku pracował w BRE Banku, gdzie do 2006 roku kierował MultiBankiem, a później pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Obszarze Bankowości Korporacyjnej. W latach 2008–2015 był związany z Bankiem Pocztowym, gdzie na początku pełnił funkcję członka Zarządu, a potem prezesa Zarządu. W latach 2015 - 2017 był prezesem Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. Obecnie piastuje stanowisko President of Supervisory Board/ Chief Strategy Officer Co-founder firmy Xchanger.