Nabór wniosków o stypendium socjalne na rok akademicki 2023/2024 - terminy

Szanowni Studenci,

COSSIS SID uprzejmie informuje, że od dnia 04.05.2023 roku rusza proces przyjmowania wniosków o stypendium socjalne na rok akademicki 2023/2024 dla studentów po ukończeniu pierwszego roku studiów.

Podstawę prawną stanowi Regulamin Świadczeń Stypendialnych UŁ wprowadzony zarządzeniem nr 141 z dnia 12.09.2022 roku. Wzór wniosku o stypendium socjalne stanowi załącznik nr 3 - do Regulaminu Świadczeń Stypendialnych. Szczegółowe zasady dokumentowania wniosku zawarte są w załączniku nr 7 - do Regulaminu. Wysokość świadczenia w zależności od progu dochodowego podana jest w zał. nr 9. Dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce BAZA DOKUMENTÓW - pobierz. Zachęcamy również do skorzystania ze strony internetowej https://dokumentysocjalne.uni.lodz.pl/ dzięki której w prosty i szybki sposób uzyskają Państwo pełny wykaz dokumentów niezbędnych do udokumentowania sytuacji materialnej i dochodowej swojej rodziny.

Przypominamy również, że każdy student, którego rodzina uzyskuje dochody w wysokości 600zł/netto/mies./os. lub niższe zobowiązany jest do dostarczenia zaświadczenia z MOPS/GOPS lub OPS o korzystaniu z pomocy społecznej lub socjalnej lub zaświadczenia o sytuacji dochodowej i majątkowej studenta i jego rodziny.

Próg stypendialny do którego UŁ przyznaje stypendium socjalne wynosi 1294,40 zł/netto/os./mies.

Studenci, którzy zostaną przyjęci na studia od 01.01.2023 roku wnioski o stypendium socjalne składają do 15.09.2023 roku lub w terminie 14 dni od daty złożenia dokumentów do komisji rekrutacyjnej.