Prof. Agnieszka Kurczewska, prorektor UŁ, obejmuje prezydencję ECSB

Dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ, prorektor Uniwersytetu Łódzkiego ds. współpracy z otoczeniem, obejmuje w piątek 17 listopada br. prezydencję europejskiej organizacji The European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB). Funkcję prezydentki ESBC będzie pełnić do 2025 roku.

prof. Agnieszka KurczewskaDr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ, prorektor Uniwersytetu Łdózkiego ds. współpracy z otoczeniem, nowa prezydentka ECSB.

The European Council for Small Business and Entrepreneurship to organizacja non-profit, której działalność opiera się na badaniach naukowych w obszarze przedsiębiorczości i małego biznesu. Powstała w 1988 roku i zrzesza obecnie ponad 500 członków.

Objęcie stanowiska prezydentki ECSB to dla mnie ogromne wyróżnienie. Bardzo cieszę się, że po raz pierwszy w 35-letniej historii organizacji funkcja ta trafia do przedstawicielki uczelni z Europy Środkowo-Wschodniej. To ogromny zaszczyt, ale i odpowiedzialność

– mówi dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ.

ECSB jest uznawana za główną organizację skupiającą europejskich naukowców zajmujących się przedsiębiorczością, którzy z powodzeniem współpracują ze społecznością praktyków oraz przyczyniają się do zwiększenia wpływu społecznego w obszarze przedsiębiorczości w całej Europie. Celem jest rozpowszechnianie wiedzy naukowej oraz wspieranie badań i otwartej wymiany pomysłów między środowiskiem akademickim, polityką i praktyką biznesową.

Jako ECSB chcielibyśmy dalej wspierać i promować badania naukowe, które dążą do lepszego rozumienia procesów przedsiębiorczych. W planach mamy organizację licznych wydarzeń służących zacieśnianiu relacji między europejskimi ośrodkami naukowymi. Na pewno ciekawe inicjatywy czekają na młodych badaczy. Przedsiębiorczość to fascynujące zjawisko, występujące w wielu kontekstach i wymagające nieustannej interpretacji. ECSB pomaga zintegrować społeczność, która łącząc siły, jest w stanie odkryć nowe jej odsłony i zaproponować wiele innowacyjnych rozwiązań

– dodaje nowa prezydentka ESBC.

Dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ, jest członkiem ECSB od dziesięciu lat, a od sześciu zasiada w Zarządzie tej organizacji. Stworzyła konkurs BLI (Best Learning Innovation), organizowała warsztaty naukowe dla młodych naukowców i koordynowała działania reprezentantów władz krajowych. Prof. Kurczewska jest też pomysłodawczynią i koordynatorką Akademii Przedsiębiorczości #UniLodz, która ma przede wszystkim inspirować do zakładania własnej działalności.

Materiał: ECSB
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ
Zdjęcie: Maciej Andrzejewski (CKiPR UŁ)