Tropikalny kwiecień: podcast i wystawa

Kwiecień upływa nam pod znakiem tropikalnych tematów – rozpoczęliśmy wernisażem wystawy nt. Panamy i wizytą ambasadora tego państwa na UŁ, a następnie spotkaliśmy się z dr Izabelą Stachowicz, by porozmawiać o bioróżnorodności Wenezueli, jej (nie)niezrównoważonych uprawach czekolady i związanych z tym problemach socjoekonomicznych. Wystawę możecie oglądać w Bibliotece UŁ do końca kwietnia, a podcast ze spotkania odpalić już teraz!

Wystawę „Panama – zachwycająca różnorodność” do końca kwietnia można oglądać w przestrzeni Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego.

Całość wystawy odzwierciedla niezwykle złożony i bogaty pejzaż społeczny i naturalny Panamy – kraju, który uzyskał niepodległość nieco ponad 200 lat temu, a o którym w Polsce wciąż mówi się najczęściej w kontekście Kanału Panamskiego. Mamy nadzieję, że ekspozycja uzmysławia widzom, że jest więcej powodów, by Panamą się zainteresować

mówi Bartosz Kałużny z Centrum Komunikacji i PR UŁ.

Pan Ambasador, władze UŁ, goście oraz kobiety ubrane w tradycyjne stroje "molas"

FOTORELACJA Z WERNISAŻU WYSTAWY

Kolejnym punktem na mapie kwietniowych wydarzeń było spotkanie z biolożką dr Izabelą Stachowicz. Badaczka przyjrzała się wenezuelskim plantacjom kakao i ich wpływie na bioróżnorodność oraz sytuację socjoekonomiczną mieszkańców.

Całość rozmowy, którą prowadził Marcin Żychliński – dziennikarz Meloradia, została zarejestrowana i można jej wysłuchać na naszych platformach podcastowych:

zdjęcie rozmówców - prowadzący i dr Izabela Stachowicz patrzą w swoją stronę

FOTORELACJA ZE SPOTKANIA Z DR IZABELĄ STACHOWICZ

Redakcja: Bartosz Kałużny (Centrum Komunikacji i PR UŁ)

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.