1. Miejsce w DS jest przyznawane na czas trwania stacjonarnych/niestacjonarnych studiów odpowiednio pierwszego, drugiego, trzeciego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich.

2. Osoba, której przyznano miejsce w DS ma prawo mieszkać w nim od 1 października do ostatniego dnia letniej sesji egzaminacyjnej określonego w Zarządzeniu o podziale roku akademickiego.

3. Przed rozpoczęciem kolejnego stopnia studiów procedurę o przyznanie miejsca w DS rozpoczyna się od początku.

1. Pierwszeństwo w uzyskaniu miejsca w DS przysługuje studentowi studiów stacjonarnych, któremu codzienny dojazd do uczelni uniemożliwiałby lub w znacznym stopniu utrudniał studiowanie.

2. Przy przydzielaniu miejsc do DS  może wziąć pod uwagę pod uwagę następujące kryteria:

a) odległość od miejsca zamieszkania,
b) pozostawanie studentem studiów stacjonarnych,
c) szczególne sytuacje: np. sieroctwo, niepełnosprawność,
d) udokumentowaną przewlekłą chorobę,
e) zamieszkanie jednego z małżonków w danym DS.

1. Aby zachować miejsce, na kolejny rok akademicki – student/doktorant/​uczestnik szkoły doktorskiej zobowiązany jest do ​zarejestrowania wniosku w systemie USOSWEB. Szczegóły dotyczące terminów, sposobu i miejsca składania wniosków są określone w odrębnym komunikacie Rektora publikowanym każdego roku. (przejdź do BAZA DOKUMENTÓW)

2. Student, któremu przyznano rezerwację miejsca w DS ma prawo mieszkać w nim od 1 października do ostatniego dnia letniej sesji egzaminacyjnej określonego w Zarządzeniu o podziale roku akademickiego.

3. Rezerwacji miejsca w danym DS na kolejny rok akademicki może dokonać tylko ta osoba, która zamieszkiwała w nim przynajmniej 2 miesiące przed zakończeniem terminu (tj do 30 kwietnia), o którym mowa w pkt. 2. w roku akademickim poprzedzającym rok, którego dotyczy rezerwacja.

4. W sytuacji niespełnienia warunku określonego w pkt. 3 stosuje się tryb postępowania określony w zasadach ubiegania się o miejsce w DS – po raz pierwszy.

1. Student zamierzający zamienić dotychczasowy DS na inny DS zobowiązany jest do złożenia wniosku o zamianę DS stanowiącego załącznik nr 4 - PRZEJDŹ DO BAZY DOKUMENTÓW

2. W sytuacji odmowy przyznania zamiany DS wynikającej z braku wolnych miejsc we wnioskowanym DS wniosek, o którym mowa w pkt. 1 może być rozpatrywany tylko na dwóch kolejnych posiedzeniach UK-DS.

3. Student, który uzyska zgodę na zamianę DS, zobowiązany jest do przekwaterowania się w ciągu 7 dni od daty podjęcia decyzji przez UK-DS.

4. W przypadku ubiegania się o zamianę DS na kolejny rok akademicki  student/doktorant/uczestnik szkoły doktorskiej musi najpierw uzyskać pozytywną decyzję  komisji o zarezerwowaniu miejsca w dotychczasowym DS na kolejny rok akademicki.

1. Student może przedłużyć okres zamieszkania w DS na czas wakacji (tzn. od 01.07 do 20.09 danego roku kalendarzowego), składając wniosek o przydzielenie miejsca w DS na okres wakacji za pośrednictwem usosweb

2. Pierwszeństwo w przyznaniu miejsca w DS na okres wakacji mają studenci zamieszkujący dany DS w trakcie roku akademickiego.

1. Studenci UŁ – osoby płci przeciwnej, które chcą razem zamieszkać w pokoju dwuosobowym składają oświadczenie o chęci wspólnego zamieszkania u kierownika danego DS.

Wymagane jest również uzyskanie pisemnej zgody współlokatorów w przypadku zamieszkiwania we wspólnym segmencie - PRZEJDŹ DO BAZY DOKUMENTÓW

1. Rektor, po uprzednim zaopiniowaniu przez UK-DS, może przyznać pokój jednoosobowy:

a) studentom posiadającym ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (należy dołączyć kopię ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności),

b) studentom posiadającym aktualne zaświadczenie od lekarza specjalisty potwierdzające długotrwałe leczenie lub przewlekłą chorobę oraz konieczność zamieszkania w określonych warunkach,

c) innym studentom w wyjątkowo uzasadnionych przypadkach.

2. Wzór wniosku, o którym mowa w pkt. 1 stanowi załącznik nr 7 (PRZEJDŹ DO BAZY DOKUMENTÓW) do Regulaminu przydzielania i korzystania z miejsc w domu studenta UŁ. Jest to wniosek uzupełniający, który składa się raz z wnioskiem o rezerwację/przyznanie miejsca. Wniosek wraz z dokumentami składa się w siedzibie COSSiS SiD.

1. Rektor, po uprzednim zaopiniowaniu przez UK-DS, może przyznać miejsce w pokoju wraz z dzieckiem:

a) studentowi samotnie wychowującemu dziecko (należy przedstawić kserokopię odpisu skróconego aktu urodzenia dziecka),

b) małżeństwu (należy przedstawić kserokopię odpisu skróconego aktu urodzenia dziecka).

2. Wzór wniosku, o którym mowa w pkt. 1, stanowi załącznik nr 6 (PRZEJDŹ DO BAZY DOKUMENTÓW) do Regulaminu przydzielania i korzystania z miejsc w domu studenta UŁ. Wniosek wraz z dokumentami składa się w siedzibie COSSiS SiD.

Zarządzenie nr 145 z 26.09.2022 w sprawie: rezerwacji miejsca/pokoju gościnnego i opłat za najem pokoi gościnnych w domach studenckich UŁ

Obowiązujące stawki - załącznik nr 1

Formularz wstepnej rezerwacji - załącznik nr 2