Konferencja ArchiFuture 2024: W czym tkwi inwestycyjny potencjał Łodzi?

Miejsce wydarzenia: POW 3/5/Budynek C, pierwsze piętro, 90-255 Łódź
Czas: 16 kwietnia 2024 (wtorek) 10:00 - 13:00

Już 16 kwietnia 2024 r. (wtorek) Studenckie Koło Naukowe Real Estate zaprasza na konferencję "ArchiFuture 2024: W czym tkwi inwestycyjny potencjał Łodzi". Konferencja odbędzie się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego w sali C140 w godzinach 10.00 - 13.00. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Czym jest format ArchiFuture? Jest pierwszym takim w historii Studenckiego Koła Naukowego Real Estate. Tegoroczny temat konferencji jest ściśle związany z walorami architektonicznymi Łodzi i możliwościami inwestycyjnymi dla naszego miasta. Proces rewitalizacji, prężny rozwój, a także nowo pojawiające się wymagania środowiskowe, społeczne i ekonomiczne stawiają wiele wyzwań przed architektami, urbanistami, deweloperami i samorządowcami.

Link do wydarzenia

Obowiązuje limit miejsc. Link do zapisów. Potwierdzenie rezerwacji miejsca zostaje przesłane drogą mailową.

Prelegenci wydarzenia

• Pani Monika Wojnarowska - Architekt, nagrodzona medalem 600-lecia Łodzi
  • Pan Tomasz Jochim - Specjalista w zakresie zarządzania i marketingu, członek zarządu BUDOMAL Estate
  • Pan Michał Styś - Architekt, prezes OPG Property Professionals, Twórca OFF Piotrkowska
  • Pan Przemysław Andrzejak - Inwestor, prezes Royal Sail Investment Group, wieloletni mentor UŁ

Oprócz możliwości wysłuchania prelekcji doświadczonych architektów, inwestorów i kreatorów zarówno przestrzeni jak i rynku nieruchomości w Łodzi - jest to również znakomita okazja do wymiany poglądu na temat rozwoju łódzkiego rynku nieruchomości i architektury.

Harmonogram wydarzenia

• 10:00: Otwarcie konferencji

I panel wykładowy: Architektura miasta w świetle globalnych wyzwań.

• 10:05–10:35: Monika Wojnarowska Nazwa prelekcji: Od przeszłości do rewitalizacji. Kwestie wchodzące w skład prelekcji:
    • Łódź kiedyś i dziś
    • Współpraca na linii architekt, inwestor (deweloper), podmioty publiczne (JST)
    • Ocena dotychczasowych prac i perspektyw w rewitalizacji Łodzi (Kierunki rozwoju architektury i przestrzeni publicznych
  • 10-minutowa sekcja pytań.
  • 10:45–11:15: Tomasz Jochim. Nazwa prelekcji: Przyszłość, która tworzy się teraz. Kwestie wchodzące w skład prelekcji:
    • Zagraniczne trendy w architekturze, a Łódź (Czy zagraniczne trendy mają szansę zaistnieć w Łodzi; Czy miasto ma taki potencjał?)
    • Zielona Łódź (Jak powinno zmieniać się miasto, biorąc pod uwagę cele zrównoważonego rozwoju i europejski zielony ład?)
    • Łódź przyszłości (W jakim kierunku zmierza obraz/architektura miasta?)
  • 11:30–11:45: Przerwa.

II panel wykładowy: Inwestycje w kierunku zrównoważonej Łodzi.

• 11:45–12:15: Michał Styś. Nazwa prelekcji: Sekrety inspirujących przestrzeni. Kwestie wchodzące w skład prelekcji:
    • Wykorzystanie potencjału łódzkich przestrzeni na przykładzie Off-Piotrkowska (Jak narodziła się wizja Off-Piotrkowska?)
    • Społeczne i przestrzenne znaczenie realizacji Off-Piotrkowska
    • Znaczenie inwestycji mixed-use w rozwoju Łodzi i kreowaniu miasta zrównoważonego
    • Jak ożywić przestrzenie publiczne, aby stały się bardziej przyjazne dla ludzi?
  • 10-minutowa sekcja pytań.
  • 12:30–13:00: Przemysław Andrzejak Nazwa prelekcji: Odpowiedzialność dewelopera za przyszłość miasta. Kwestie wchodzące w skład prelekcji:
    • Deweloper jako odpowiedzialny kreator zrównoważonych przestrzeni miejskich
    • Wyzwania dla deweloperów w świetle celów zrównoważonego rozwoju i europejskiego zielonego ładu
    • W czym tkwi inwestycyjny potencjał Łodzi?
  • 13:30: Zamknięcie konferencji

Organizator: SKN Real Estate