Skuteczne metody i narzędzia dydaktyczne. Metody problemowe

Szkolenie dla Nauczycieli Akademickich w ramach realizacji oferty Uniwersytetu Łódzkiego (umowa nr MEiN/2022/DIR/2864) w ramach projektu pn. „Doskonałość dydaktyczna uczelni” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWR.03.04.00-00-P023/21.

Skuteczne przekazywanie i zdobywanie wiedzy stanowią ogromne wyzwanie – Nauczyciele Akademiccy często mają wrażenie, że Studenci mają trudności z krytycznym myśleniem, a Studenci nie zawsze widzą przydatność praktyczną wiedzy z danego przedmiotu. W tej sytuacji warto sięgnąć do tzw. problemowych metod dydaktycznych, które pozwalają zdobyć m.in. umiejętności gromadzenia wartościowych informacji, analizowania ich i formułowania wniosków. Celem szkolenia jest wyjaśnienie znaczenia metod problemowych w dydaktyce i samodzielnym uczeniu się, a także zaprezentowanie możliwości praktycznego wykorzystania studium przypadku, obserwacji, burzy mózgów oraz dyskusji panelowej w trakcie zajęć tradycyjnych.

Forma szkolenia

stacjonarna